تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۹ - ۱۷:۱۵ کد مطلب 82707

لاریجانی: PMD بسته نشود توافق ادامه نمی‌یابد

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: پایان یافتن PMD که بر اساس دروغ شکل گرفته بود، از نکات مورد تاکید در مذاکرات است و اگر پرونده این مسئله بسته نشود، اجرای توافقات ادامه نخواهد یافت. به گزارش پایگاه ۵۹۸، علی لاریجانی پیش از ظهر امروز در دوازدهمین اجلاس مدیران حوزه‌های علمیه خواهران که در مجتمع یاوران […]

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: پایان یافتن PMD که بر اساس دروغ شکل گرفته بود، از نکات مورد تاکید در مذاکرات است و اگر پرونده این مسئله بسته نشود، اجرای توافقات ادامه نخواهد یافت.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، علی لاریجانی پیش از ظهر امروز در دوازدهمین اجلاس مدیران حوزه‌های علمیه خواهران که در مجتمع یاوران مهدی(عج) برگزار شد با اشاره به اینکه غربی‌ها به دنبال مبارزه با تروریسم نیستند بلکه با آنها بازی می‌کنند، بیان کرد: تروریست‌ها هم می‌دانند که چگونه باید در این زمینه اقدام کنند و البته مبارزه ریشه‌ای با تروریست امری ضروری است.

وی با اشاره به مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۵ بیان کرد: ایران در مسئله هسته‌ای مقاومت کرد و نشان داد که زور دیگر پاسخگو نیست و غربی‌ها نیز دریافتند که ایران به دانش هسته‌ای دست یافته است و در نهایت خودشان پای میز مذاکره‌ آمدند نه اینکه ما را به پای میز مذاکره بکشانند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دادوستدها در مسئله هسته‌ای لطمه‌ای به بنیان هسته‌ای ما وارد نکرده است، بیان کرد: تحقیق و توسعه در بالاترین سطح لحاظ شده است و ایران پایه‌ای از غنی‌سازی را به تثبیت رساند و این مسئله نشانه موفقیت ما در مذاکرات بود.

وی با اشاره به اینکه پکیج قابل قبولی در توافق با غربی‌ها لحاظ شده است، بیان کرد: البته این مسئله به شرط پایبندی غرب به تعهدات خود است. پایان یافتن PMD که بر اساس دروغ شکل گرفته بود از نکات مورد تاکید در مذاکرات بود و اگر پرونده مسئله PMD بسته نشود اجرای توافقات ادامه نخواهد یافت.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در خصوص اجرای برجام نیز هیئت اجرایی تعیین شده و به رصد کردن مسائل می‌پردازد.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: