تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۰ - ۰۴:۵۰ کد مطلب 82728

تنها فوتبالیست ترکی که از خشم پوتین در امان ماند +عکس

به گزارش پایگاه ۵۹۸، بعد از اینکه ترکیه هواپیمای جنگی سوخو روس‌ها را ساقط کرد، ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه انواع و اقسام محدودیت‌ها را در ارتباط با ترکیه خواستار شد. روز گذشته اقدامات ضدترکیه‌ای روس‌ها در ورزش هم نمود پیدا کرد و از قضا گوشه‌ای از شعله‌های این کدورت‌ها می توانست دامنگیر همبازی علیرضا […]

به گزارش پایگاه ۵۹۸، بعد از اینکه ترکیه هواپیمای جنگی سوخو روس‌ها را ساقط کرد، ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه انواع و اقسام محدودیت‌ها را در ارتباط با ترکیه خواستار شد. روز گذشته اقدامات ضدترکیه‌ای روس‌ها در ورزش هم نمود پیدا کرد و از قضا گوشه‌ای از شعله‌های این کدورت‌ها می توانست دامنگیر همبازی علیرضا حقیقی در روبین‌کازان شود که قرارداد طولانی مدت وی مانع این امر شد.

روس‌ها تصمیم گرفته‌اند پنجره زمستانی نقل و انتقالات لیگ برتر خود را به روی بازیکنان ترکیه ببندند و این یعنی قطع ارتباط با فوتبال ترکیه.

* فقط تا پایان قراردادت بمان
ویتالی موتکو وزیر ورزش روسیه می‌گوید تنها بازیکنان ترکی که با تیم‌های روس قرارداد دارند می‌توانند تا اتمام مدت قراردادشان به زندگی در روسیه ادامه دهند و پس از آن باید بروند.

خبرنگار مشرق پس از بررسی متوجه شد که تنها بازیکن ترکیه‌ای شاغل در لیگ برتر همبازی علیرضا حقیقی در تیم روبین‌کازان است. بازیکنی که احتمالا از این پس شرایطی خاص در کشور روسیه خواهد داشت. این بازیکن کسی نیست جز گوکدنیز کارادنیز (Gökdeniz Karadeniz).

کارادنیز کیست؟
گوکدنیز کارادنیز ۳۵ ساله هافبک راست‌پایی که از سال ۲۰۰۷ به روبین‌کازان پیوسته، بازیکنی زیرنقش با ۱۶۹ سانتی‌متر بلندی قامت است که از قضا جزو بهترین‌های کازان طی ۸-۹ سال اخیر بوده است.

گوکدنیز طی سال‌هایی که برای کازان به میدان آمده ۱۸۴ بازی انجام داده تا ۱۴ هزار دقیقه شانس پوشیدن پیراهن تیم روبین را داشته باشد.

تنها فوتبالیست ترکی که از خشم پوتین گریخت +عکس
کارادنیز و سردار آزمون در تمرینات روبین کازان


* مردی با ۵ جام ارزشمند

این هافبک تاثیرگذار در ترکیب کازان که با سردار آزمون هم همبازی بوده، همین چند روز قبل در ایستگاه ۱۵ لیگ برتر روسیه ۲ گل به سوتووف زد تا تیمش با پیروزی ۲‌بر‌صفر از زمین خارج شود.

کارادنیز با کازان ۲ سوپرکاپ روسیه در سال‌های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۳ را بالای سر برده است. این هافبک ترکیه‌ای در فصل ۱۲-۲۰۱۱ قهرمان جام‌حذفی روسیه شد و البته دو جام قهرمانی لیگ برتر روس‌ها را در سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ به دست آورده است.

* ۶ امتیاز ترکیه‌ای
گوکدنیز در فصل جاری لیگ برتر روسیه ۱۰ بازی انجام داده تا طی ۸۵۴ دقیقه ۳ گل هم به ثمر برساند. تنها بازیکن ترکیه‌ای حاضر در سرزمین تزار، به جز ۲ گلی که هفته قبل به سوتووف زد، به کوبان کراسنودار هم گل زد تا یک‌تنه ۶ امتیاز برای کازان مدل جدید بگیرد.

تنها فوتبالیست ترکی که از خشم پوتین گریخت +عکس
کارادنیز در لیگ اروپا سابقه تقابل با اشکان دژاگه در جدال روبین کازان و وولفسبورگ را نیز دارد

* کاشتن ۲ گل درون دروازه فرانسه و برزیل
کارادنیز که تا سی‌ام ژوئن سال ۲۰۱۸ با کازان قرارداد بسته، آخرین بار در سال ۲۰۰۸ پیراهن تیم‌ملی کشورش را بر تن کرده است. این بازیکن آخرین گل ملی‌اش را سال ۲۰۰۷ به یونان زد. با این حال بهترین دوران فوتبال ملی‌اش در سال ۲۰۰۳ به ثبت رسید. کارادنیز در رقابت‌های جام کنفدراسیون‌ها، ۲ گل به برزیل و فرانسه زد تا نشان دهد از چه هنری برخوردار است.

شاید شانس بزرگ این بازیکن باتجربه طول مدت قراردادی است که با کازان دارد. چون همانگونه که پیشتر هم اشاره شد طبق قانون جدید روس‌ها، کارادنیز می‌تواند تا ژوئن سال ۲۰۱۸ میلادی در جمع کازانی‌ها بماند اما باید دید آیا شرایط محیطی برای گوگدنیز فراهم خواهد بود تا مثل ۸-۹ سال گذشته به نمایش در کشور روس‌ها ادامه دهد؟

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: