تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۰ - ۱۴:۲۸ کد مطلب 82757

افرادی که نزد خدا یک دعاى مستجاب دارند!

قرآن کریم کتاب ارزشمندی است که آیات آن راهگشای بشر در زندگی دنیا و آخرت می باشد، کتابی که گاه در کنج عزلت قرار گرفته و با وجود آثار قابل توجه دنیوی و اخروی آن مورد غفلت قرار می گیرد؛ آثاری که اگر خواننده از آن مطلع گردد لاجرم تلاوت روزانه قرآن را پیشه خود […]

قرآن کریم کتاب ارزشمندی است که آیات آن راهگشای بشر در زندگی دنیا و آخرت می باشد، کتابی که گاه در کنج عزلت قرار گرفته و با وجود آثار قابل توجه دنیوی و اخروی آن مورد غفلت قرار می گیرد؛ آثاری که اگر خواننده از آن مطلع گردد لاجرم تلاوت روزانه قرآن را پیشه خود خواهد ساخت.

در این باره کلینى با سند خود از بشر بن غالب اسدى، از امام حسین بن على (علیه‏السلام) نقل ‏کرده است که فرمودند: هرکس ایستاده در نماز خود، یک آیه از کتاب خدا را بخواند، در برابر هر حرفى، پاداش صد کار نیک، برایش نوشته مى‏شود و اگر آن را در غیر نماز بخواند، خدا در برابر هر حرفى، اجر ده کار نیک، براى او مى‏نویسد. پس اگر خاموش باشد و با توجّه، گوش به قرآن بسپارد، در برابر هر حرفى، پاداش یک حسنه دارد و اگر قرآن را در شب به پایان رساند، فرشتگان خدا تا هنگام صبح، براى او طلب رحمت کنند و اگر آن را در روز تمام کند، ملائکه نگهبان تا شب، بر او درود مى‏ فرستند و چنین کسى، نزد خدا یک دعاى مستجاب دارد و این ختم قرآن، براى او از آنچه میان آسمان و زمین است، بهتر خواهد بود.
بشر گفت: عرض کردم: این، پاداش کسى است که همه قرآن را بخواند. امّا کسى که همه را نمى‏ خواند، چگونه است؟. حضرت فرمود: اى برادر اسدى! همانا خدا بخشنده، با عظمت و بزرگوار است. هرگاه کسى از قرآن هر چه را که مى‏تواند، بخواند؛ خدا همان پاداش را به او عطا مى‏ کند.
۱-کلینی، الکافی، ج۲: ۶۱۱٫
۲-شیخ حرعاملی، وسائل الشیعه، ج ۴: ۸۴۱ .
۳-فیض کاشانی، المحجه البیضاء، ج ۲: ۲۲۱٫
۴-حلی، عدّه الداعی: ۲۶۹٫

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: