تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۰ - ۱۸:۲۵ کد مطلب 82797

هواشناسی: برف و باران کشور را فرا می گیرد

کارشناس سازمان هواشناسی گفت:‌ از بعد از ظهر امروز با ورود یک سامانه بارشی به کشور ابرناکی، بارش باران گاهی رعدوبرق، وزش باد و درمناطق کوهستانی بارش برف در استان های واقع در غرب، جنوب غرب در برخی نقاط شمال غرب کشور آغاز می شود.

به گزارش میدان ۷۲، احد وظیفه در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما افزود: همچنین کاهش نسبی دما روزهای چهارشنبه و پنجشنبه و کاهش محسوس دما در روزهای جمعه و شنبه روی خواهد داد.

وی گفت: این سامانه بارشی از اواخر روز سه شنبه استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز را فرا می گیرد و از پنجشنبه با شمالی شدن جریانات و نفوذ هوای سرد در استانهای ساحلی دریای خزر بر شدت بارش افزوده می شود که تا جمعه ادامه می یابد و در غالب استانهای کشور با کاهش قابل توجه دما همراه خواهد بود.

کارشناس سازمان هواشناسی اظهار داشت: شرایط جوی در روز سه شنبه همراه با بارش باران و برف در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و کردستان و بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد در کرمانشاه، ایلام، شمال خوزستان، لرستان، همدان، مرکزی و به تدریج قم، قزوین، البرز و تهران و شدت بارش در استانهای ایلام، لرستان و کرمانشاه خواهد بود.

احد وظیفه افزود: روز چهارشنبه هم بارش باران و در ارتفاعات بارش برف دراستانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، زنجان، ایلام، خوزستان، لرستان، همدان، مرکزی، قم، قزوین، البرز و تهران. شدت بارش در استانهای ایلام، خوزستان، لرستان و کرمانشاه پیش بینی می شود و این شرایط در روز پنجشنبه و جمعه در استان های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی انتظار می رود.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: