تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۱ - ۲۳:۲۶ کد مطلب 82942

عراق: اگر اقدام ترکیه در خرید نفت داعش ثابت شود، به شورای امنیت شکایت می‌کنیم

وزارت دفاع عراق، روز چهارشنبه اعلام کرد در صورتی که ادعاها مبنی بر نقش دولت ترکیه در قاچاق نفت داعش اثبات شود این کشور از آنکارا در شورای امنیت سازمان ملل متحد شکایت خواهد کرد. به گزارش پایگاه ۵۹۸، در صورتی که ثابت شود ترکیه از گروه تروریستی داعش می‌خرد، عراق از دولت این کشور […]

وزارت دفاع عراق، روز چهارشنبه اعلام کرد در صورتی که ادعاها مبنی بر نقش دولت ترکیه در قاچاق نفت داعش اثبات شود این کشور از آنکارا در شورای امنیت سازمان ملل متحد شکایت خواهد کرد.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، در صورتی که ثابت شود ترکیه از گروه تروریستی داعش می‌خرد، عراق از دولت این کشور به شورای امنیت سازمان ملل شکایت خواهد کرد.

«ناصر نوری»، سخنگوی وزارت دفاع عراق، روز چهارشنبه در مصاحبه‌ای تلفنی با خبرگزاری «اسپوتنیک» درباره ادعاهای روزهای گذشته مقامات روسیه در این باره گفت: «اگر دولت عراق شواهد و جزئیات کافی به دست آورد، بدون تردید به شورای امنیت سازمان ملل و تمامی سایر ارگان‌های بین‌المللی شکایت خواهد کرد.»

 وزارت دفاع روسیه، ساعاتی قبل‌تر در یک کنفرانس خبری شواهدی از نقش ترکیه در تجارت غیرقانونی نفت داعش ارائه کرده بود. 

جنگنده‌های اف ۱۶ ترکیه روز سه‌شنبه (۲۴ نوامبر- ۳ آذر) یک بمب افکن سوخو ۲۴ روسیه را در منطقه مرزی سوریه سرنگون کردند.

«ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهوری روسیه چند روز پیش گفت مسکو شواهدی در دست دارد که نشان می‌دهد هدف آنکار از این اقدام محافظت از داعش برای تحویل محموله‌های نفت بوده است.

«رجب طیب اردوغان»، رئیس‌جمهوری ترکیه‌، در مصاحبه‌ای با شبکه خبری فرانس ۲۴ گفته در صورتی که مسکو این ادعا را اثبات کند از سمتش کناره‌گیری خواهد کرد.

انتهای پیام/

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: