تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۲ - ۰۸:۰۰ کد مطلب 83070

گلباران محل فرود بالگرد مقام معظم رهبری و احداث یادمان/ آیا از جیب خودتان هم اینگونه خرج می کنید؟ + تصاویر

این جا سوالی مهم پیش می آید و آن این است که شماهایی که به این شکل در روز روشن و در جلوی چشم مردم این گونه بیت المال را هدر می دهید، در اتاق های مدیریتی خود و در ادارات دولتی که دور از چشم مردم است، چگونه بیت المال مسلمین و مردم محروم استان کهگیلویه که در آمارهای بیکاری، جزو استان هایی است که نرخ بالایی در بیکاری دارد، خرج می کنید!

میدان ۷۲/ علی آذرنژاد: در زمان ما و در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با وجود تذکرات امام خمینی و مقام معظم رهبری برای جلوگیری از حیف و میل بیت المال مسلمین باز عده ای هستند که دست به چنین کارهایی می زنند و به چهره اسلامی، نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خراش می زنند و برای انقلاب اسلامی هزینه درست می کنند.

چند روز پیش که در فضای مجازی در حال مطالعه اخبار استان بودم خبری توجه من را به خود جلب کرد«محل فرود بالگرد مقام معظم رهبری در منطقه عشایری دریلا در شهرستان گچساران با حضور فرماندار، فرمانده سپاه، جمعی از مسئولین استانی و معتمدین ایلات گچساران، گلباران شد و مسئولین قصد دارند در این مکان یادمان احداث کنند.»

ماهم بر این نکته واقف هستیم که حضرت آیت الله خامنه ای(حفظه الله) رهبر معظم انقلاب اسلامی دارای شخصیتی بزرگ و والا هستند و کشتی نهضت جهانی انقلاب اسلامی را تا الان به خوبی هدایت کردند چه در سیاست داخلی و چه در سیاست خارجی در مقابل مستکبرین.

اما رهبر معظم انقلاب اسلامی خود افراد را از چنین کارهایی و چاپلوسی برحذر داشته است و در مجامع عمومی تذکراتی را اعلام کردند. حال سوال از مسئولین استان و به ویژه مسئولین گچساران این است که آیا همه وظیفه خود در زمینه اشتغال و بیکاری جوانان، فقر و عدالت اجتماعی، اقتصاد مقاومتی که بارها حضرت آیت الله خامنه ای بر آن تاکید کردند و…. را انجام داده اند که حال به این کار دست زده اند و قصد دارند از بیت المال مسلمین برای ساخت یادمان خرج کنند!

اصلا کجای دستورات اسلامی آمده است که هرجا حاکم اسلامی رفت و قدم گذاشت باید گلباران شود و ساختمانی احداث کرد!؟ این همه ولی فقیه بر حل معضلات اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی تاکید می کند، چرا به این بخش از بیانات ایشان عمل نمی کنید و چسبیده اید به مساله ای که هیچ گونه ارزشی ندارد و با روح عدالت خواهانه جمهوری اسلامی سنخیتی ندارد و جز بد منظر کردن انقلاب اسلامی و شخص مقام معظم رهبری در نگاه مردم هیچ نتیجه مثبتی ندارد!

شما اگر در اعمالتان صادق هستید، در مسئولیتی که برعهده شماست به درستی عمل کنید و مواظب باشد که بیت المال مسلمین به هدر نرود و به درستی آن را خرج کنید تا دردی از مردم استان محروم کهگیلویه و بویراحمد برطرف شود و مجبور نشوند که برای گذران زندگی دست به گدایی بزند! مردم این استان خود از درد بیکاری و عدم اشتغال جوانان رنج می برند، خواهشا شما با این کارهای خود بر درد های آنها نیافزایید!

آنقدر شما مسئولین و کاندیدا های مجلس، مردم را درگیر سیاست بازی های خود کرده اید و به وظیفه اصلی خود نپرداخته اید که این ولی نعمتان انقلاب باید با التماس و خواهش و سر به زیر، درد و رنج خود را پیش شماها بیان کنند که شاید شما به دردشان رسیدگی کنید! مردمی که باید با سری بلند و سینه ای سپر و بدون لکنت زبان درد خود را بیان کنند و خواسته خود را مطرح کنند.

آیا اگر از جیب خود هم می خواستید خرج کنید به همین سبک و سیاق خرج می کردید که از بیت المال مسلمین خرج می کنید!؟ واقعا جای تاسف دارد که به این شکل بیت المال مسلمین را در روز روشن هدر می دهید و این جا سوالی مهم پیش می آید و آن این است که شماهایی که به این شکل در روز روشن و در جلوی چشم مردم این گونه بیت المال را هدر می دهید، در اتاق های مدیریتی خود و در ادارات دولتی که دور از چشم مردم است، چگونه بیت المال مسلمین و مردم محروم استان کهگیلویه که در آمارهای بیکاری، جزو استان هایی است که نرخ بالایی در بیکاری دارد، خرج می کنید!

چگونه می خواهید در پیشگاه خداوند در مورد این مساله پاسخگو باشید در حالی که معضلات زیادی در زمینه های سیاسی ، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی، گریبان این استان محروم را گرفته!

در آخر به شما مسئولین توصیه می کنم که حدیثی که در ذیل از امیر عدالت و محرومان، مولا علی(علیه السلام) ذکر کرده ام، مطالعه کنید باشد که عبرت بگیرید:

امیرالمومنین (علیه السلام ) به زیاد بن ابیه که معاون عبدالله بن عباس حاکم شهرهای بصره و اهواز و فارس و کرمان بود نامه ای نوشت و در این نامه او را از خیانتی که ممکن است نسبت به اموال مسلمانان انجام گیرد بر حذر داشته و از عواقب و کیفر آن در صورت وقوع مطلع گردانیده و فرموده: «همانا من به راستی به خدا سوگند می خورم، اگر به من گزارش کنند که در اموال عمومی خیانت کردی، کم یا زیاد، چنان بر تو سخت گیرم که کم بهره شده، و در هزینۀ عیال، درمانده و خوار و سرگردان شوی» نهج البلاغه/خطبه۲۰

tn_aftb_jnwb_15_0 tn_aftb_jnwb_20 tn_aftb_jnwb_16_0۱۳۹۴۰۹۰۴۰۰۰۶۹۹_PhotoL tn_dsc00350

 1. فرهاد :
  آیا موافقید؟ Thumb up 21 Thumb down 0

  والله نکنید.بالله نکنید.
  شما کاری دیگه ای ندارید؟ پول روی دستتون باد کرده؟
  قسم میخورم خود ایشان هم از چنین عملی راضی نیستند.
  کار شما شبیه قمه زنی برای امام حسین هست.باعث سوءاستفاده مغرضان میشه.
  شما را بخدا نکنید از این حماقتها.

 2. بصیر :
  آیا موافقید؟ Thumb up 18 Thumb down 0

  خریت حد و اندازه نداره

 3. اسد :
  آیا موافقید؟ Thumb up 18 Thumb down 0

  این مسئولین برای دزدی ومردم فریبی این کار را کرده اند وگرنه کی رهبری به این کار رضایت دارد

 4. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 18 Thumb down 0

  اینها سود جویانی هستند که از اسم شهدا و ایثارگران تا رهبری تجارت میکنند ،

 5. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 15 Thumb down 1

  تملق وچاپلوسی تا به کجا ؟آیامقام معظم رهبری راضی به این رفتارهاست؟

 6. محمود :
  آیا موافقید؟ Thumb up 12 Thumb down 0

  والا چی بگم ؟؟؟!!!!!! فقط اینکه با این کارها میخوان چهره رهبری رو به چهره ای اشرافی تبدیل کنن . و به گونه ای دارن چهره ایشان را نزد مردم خراب میکنن.

 7. م.ع :
  آیا موافقید؟ Thumb up 4 Thumb down 2

  در شورای هماهنگی استان … در زمان احداث ساختمان در بیشتر موارد برای قلام دو ابر فاکتور از فروشنده برای حساب سازی توسط حسابداری می گرفتند

  از ۵ نفر کارمند این سازمان که مستقیم زیر نظر رهبری است سه نفر دیپلم هستند
  وجالب این که کارمند دیبرخانه این سازمان بعد از ۱۴ سال سابقه کار در این سازمان موفق به گرفتن دیپلم از مدارس شبانه آن هم بارشوه شده است
  این در حالی است بسیاری از جوانان مومن با تحصیلات عالیه بیکار هستند

 8. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 1

  باقالی

 9. پژمان :
  آیا موافقید؟ Thumb up 3 Thumb down 1

  واقعا قلبم درد گرفت با این کاراشون

 10. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 2 Thumb down 0

  درود بر نگارنده

 11. کارشناس حـ قـ و ق :
  آیا موافقید؟ Thumb up 2 Thumb down 0

  درمورد این کار مسئولین سه فرض وجود داره:
  فرض اول که خوش بینانه هست اینها از سر ارادت به مقام معظم رهبری دست به این کار زدند که دراین حالت می بایست از جیب خودشونخرج کرده باشن نه جیب مردم! در غیر اینصورت اقدامشان جاهلانه و مصداق حق الناس هست که مطمئنا رهبر عزیزمون هم به شدت مخالف با این اقدامات هست . فرض دوم اینکه غرضشون پاچه خواری و خودی نشان دادن هست که بستگی داره بخوان خودشون رو توی چشم کی کنن؟؟؟ اگه میخوان خودشون رو چشم امام خامنه ای و یا مردم کنن که تیرشون به خطا رفته و مصداق عمل عبس و بی فایده هست و بازهم کارشون جاهلانه هست. وفرض سوم اینکه این عمل مغرضانه و در جهت تخریب چهره مقام معظم رهبری و تشریفات نمایی هست.
  در هر سه خالت دعا میکنیم خدا به راه راست هدایتشون کنه.
  در زمینه یکی از سفرهای استانی رهبر و تشریفاتش پیشنهاد میکنم حتما ”داستان سیستان” نوشته آقای رضا امیرخانی رو مطالعه کنید.

 12. سایه :
  آیا موافقید؟ Thumb up 2 Thumb down 3

  قیاستان مه الفارغ است شیخ.
  هر چیزی سر جای خود.
  اهیای شعار الله بسی مهم است.
  احسن بر مسئولان
  بهتر از این بود برن خرج جلسات اصلاحت کنن.

 13. حمید :
  آیا موافقید؟ Thumb up 2 Thumb down 0

  به اسم خدا و رسول و پیر و پیغمبر و رهبر و امام و شهید و غیره آی سوء استفاده میکنن تو این مملکت آی سوء استفاده میکنن آدم همچین یه غم بزرگ تو دلش جا میگیره!

 14. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 2 Thumb down 9

  سلام
  عجب
  پس با این حساب ساخت یادمان و این همه خرج های نجومی برای حرم حضرت امام رحمت الله علیه هم اشتباه بوده؟
  اتفاقا میدان ۷۲ کاری دیگه ای ندارد؟
  این همه مشکل و مصیبت در کره زمین ناشی از آمریکاییهای حرامزاده
  خاک بر سر این بصیبرت شما که در زمان اعلام بیانیه دروغ آمانو و تحلیل آن به موضوعات حاشیه ای میپردازید ان هم سرتیتر!
  اهم و مهم قراموش شد؟
  شما درد دین داشتید..به فرمایش نائب امام زمان گوش میکردید و کالای خارجی را تبلیغ نمیکردید

  • ناشناس :
   آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 1

   بله قطعا اشتباه بود و صرفا به ضد تبلیغ علیه امام خمینی تبدیل شد.

  • ناشناس :
   آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 1

   پس با این حساب ساخت یادمان و این همه خرج های نجومی برای حرم حضرت امام رحمت الله علیه هم اشتباه بوده؟

   نخیر پس، امام محرومان راضی هستند که چند صد میلیارد خرج این بشه حرم برای ایشان درست و شود و تمبر طلا بزنند و عکس ایشان را بر روی اسکناس چاپ کنند؟!

 15. سلام برادران چرا همه ی مابادین داریم دین رو میزنیم خودمون روخیرخواه وپدرفرض کردیم :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 5

  سلام برادران کاش کل کارهامون برای خداباشه،من باشم شما باشید وانها فرقی ندارد برای خدا خدا خدا.اخه تعجب کردم این نیزه که دست شماست چه جای این گفته. خدا اگرفرمان میدادمیگفت تیتراول این گفته شماباشدیانه البته گناه انها که جای خود نهی

 16. یک طلبه :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 4

  سلام برادران کاش کل کارهامون برای خداباشه،من باشم شما باشید وانها فرقی ندارد برای خدا خدا خدا.اخه تعجب کردم این نیزه که دست شماست چه جای این گفته. خدا اگرفرمان میدادمیگفت تیتراول این گفته شماباشدیانه البته گناه انها که جای خود نهی

  • ناشناس :
   آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

   شما به عنوان یک طلبه حق ویژه برای خودتون قائل هستید؟! اگر حرفت حق بود، احتیاجی نبود، درشت بزنی یک طلبه!!! حالا متوجه شدی انحرافی کیه؟! طلبه هم طلبه سیرجانی که خاری در گلو داره،اما جیک نمیزنه؟

 17. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 3 Thumb down 0

  بهتر است بررسی شود چرا ریاکاری اینقدر جا افتاده است که گاهی دیگر شورش را در می آورند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: