تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۲ - ۱۵:۰۸ کد مطلب 83109

توزیع ۲ هزار کنسرو و ۱۵۰۰ غذای گرم بوسیله بالگرد در مهران

مسئول پایگاه هلال‌احمر در مرز مهران با اشاره به توزیع ۲ هزار کنسرو و ۱۵۰۰ غذای گرم در مهران بوسیله بالگرد گفت: بنا به ضرورت تخلیه بیمارستان مهران و ترافیک شدید در جاده، ۲۷ بیمار بستری در مهران با بالگرد به بیمارستان ایلام منتقل شدند. به گزارش پایگاه ۵۹۸، مرتضی مرادی پور در گفت‌وگو با […]

مسئول پایگاه هلال‌احمر در مرز مهران با اشاره به توزیع ۲ هزار کنسرو و ۱۵۰۰ غذای گرم در مهران بوسیله بالگرد گفت: بنا به ضرورت تخلیه بیمارستان مهران و ترافیک شدید در جاده، ۲۷ بیمار بستری در مهران با بالگرد به بیمارستان ایلام منتقل شدند.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، مرتضی مرادی پور در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، با اشاره به این که از شب گذشته شاهد بارندگی در مرز مهران بوده‌ایم؛ عنوان کرد: هلال‌احمر به منظور ارائه خدمات بیشتر به زائران، با همکاری اورژانس تصمیم به انتقال ۲۵ بیمار بستری در بیمارستان مرزی مهران به ایلام گرفته است.
وی با اشاره به این که عملیات انتقال بیماران به ایلام با ۲ فروند بالگرد هلال‌احمر انجام خواهد شد، اظهار کرد: به علاوه از طریق این ۲ فروند بالگرد محموله‌ مواد غذایی شامل ۲ هزار کنسرو و ۱۵۰۰ غذای گرم از ایلام به مهران منتقل می‌شود.
مسئول پایگاه مرزی امداد و نجات هلال‌احمر در مهران با اشاره به این که از این پس شاهد خروج روزانه ۱۵۰ تا ۲۰۰ زائر از کربلا خواهیم بود، گفت: با توجه به بارندگی‌ها در کشور و خروج زائران از عراق، شاهد تراکم جمعیت هستیم، اما از آنجا که مسئول کمیته اسکان، تغذیه و اعزام زائران، سازمان حج و زیارت است، مسئولان متولی کمیته اسکان این مهم را در مرز مهران بر عهده دارند.
وی با اشاره به انتقال ۳۲ مصدوم در شب گذشته از حلّه به مرکز درمانی هلال‌احمر در مرز مهران، توضیح داد: مصدومان ناشی از حادثه ترافیکی در حلّه، با هماهنگی هلال‌احمر و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس هلال‌احمر و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس اورژانس به ورودی مرز منتقل شده و مصدومان به اورژانس تحویل داده شد.
مشاور رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر همچنین با اشاره به گزارش خدمات امدادی به زائرین در مرز مهران، اظهار کرد: از ابتدای آذر ۹۴ تا کنون ۳۱ هزار و ۱۸۱ زائر به مراکز ارائه خدمات در مرز مهران مراجعه کرده و خدمات امدادی لازم به ۲۲۰ زائر ارائه، ۹۵۸ تن نیز سرپایی درمان و ۳ زائر به مراکز درمانی منتقل شدند.

مرادی پور به ضرورت تخلیه بیمارستان مهران برای مواقع اضطراری اشاره کرد و گفت: به همین دلیل تصمیم گرفته شد تا ۲۷ بیمار بستری در مهران به بیمارستان ایلام منتقل شوند.

وی خاطرنشان کرد: به علت ترافیک شدید در جاده‌های منتهی به مهران، این ۲۷ مصدوم بوسیله ۲ فروند بالگرد به بیمارستان ایلام منتقل شدند.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: