تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۴ - ۰۳:۵۰ کد مطلب 83236

سقف تولید اوپک باز هم ثابت ماند

نشست یکصدو شصت و هشتم اوپک با تصمیم اعضا و با حفظ سقف تولید کنونی به میزان روزانه ۳۰ میلیون بشکه به کار خود پایان داد. به گزارش پایگاه ۵۹۸، نشست یکصدو شصت و هشتم اوپک با حضور ۱۳ عضو این سازمان لحظاتی قبل در محل دائمی‌اش در وین اتریش به کار خود پایان داد. […]

نشست یکصدو شصت و هشتم اوپک با تصمیم اعضا و با حفظ سقف تولید کنونی به میزان روزانه ۳۰ میلیون بشکه به کار خود پایان داد.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، نشست یکصدو شصت و هشتم اوپک با حضور ۱۳ عضو این سازمان لحظاتی قبل در محل دائمی‌اش در وین اتریش به کار خود پایان داد.

در این نشست اعضا تصمیم گرفتند تا سقف تولید اوپک برای ۶ ماهه ابتدایی سال ۲۰۱۶ میلادی به میزان ۳۰ میلیون بشکه در روز در نظر گرفته شود.

زنگنه پس از خروج از جلسه اوپک گفت: هیچ تغییری در سقف اوپک ایجاد نشد و بر این اساس سقف تولید اوپک در این جلسه ثابت ماند.

همچنین با تصمیم اعضا، فعالیت عبدالله سالم البدری دبیر کل لیبیایی اوپک به مد ت ۷ ماه دیگر در این سازمان تمدید شد اما این بار البدری جانشین دبیر کل اوپک شد.

این گزارش حاکی است قیمت نفت اوپک در آغاز جلسه صدو شصت و هشتم به حدود ۳۸ دلار در هر بشکه رسید و برخی از کارشناسان و تحلیلگران انتظار داشتند که سقف تولید روزانه اوپک کاهش یابد.

بیژن زنگنه وزیر نفت پیش از آغاز نشست اوپک در جمع خبرنگاران اعلام کرده بود هم اکنون ۲ میلیون بشکه مازاد تولید در بازار وجود دارد اما با این شرایط ایران در سال ۲۰۱۶ و به محض لغو تحریم ها تولید خود را به میزان ۱ میلیون بشکه افزایش خواهد داد.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: