تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۴ - ۱۸:۲۹ کد مطلب 83264

توافق آنکارا و تل‌آویو برای ارتقای سطح روابط دیپلماتیک

یکی از مسئولان وزارت خارجه رژیم صهیونیستی از توافق این رژیم با دولت آنکارا برای ارتقای سطح روابط دیپلماتیک میان دو طرف پرده برداشت. به گزارش پایگاه ۵۹۸، به نقل از شبکه خبری الجزیره، آویو شیروون، معاون مدیر کل وزارت خارجه رژیم صهیونیستی فاش کرد که تل آویو و آنکارا به توافق رسیده‌اند تا سطح […]

یکی از مسئولان وزارت خارجه رژیم صهیونیستی از توافق این رژیم با دولت آنکارا برای ارتقای سطح روابط دیپلماتیک میان دو طرف پرده برداشت.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، به نقل از شبکه خبری الجزیره، آویو شیروون، معاون مدیر کل وزارت خارجه رژیم صهیونیستی فاش کرد که تل آویو و آنکارا به توافق رسیده‌اند تا سطح نمایندگی دیپلماتیک را به سطح عالی‌تر برسانند.

وی گفت که تمایل زیادی در میان اقشار مختلف مردم ترکیه برای بازگرداندن روابط با اسرائیل به وضعیت گذشته، به ویژه در دو زمینه گردشگری و اقتصادی وجود دارد.

این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که در پی حمله اسرائیل به ناوگان آزادی و کشته شدن ۹ فعال ترکیه‌ای، این روابط به سطح کاردار دوم تنزل پیدا کرد.

پیشتر در گزارش‌های خبری در اراضی اشغالی در ژوئن گذشته اعلام شد که دیدار محرمانه‌ای در رم، پایتخت ایتالیا میان دو تن از مسئولان برجسته از اسرائیل و ترکیه با هدف بهبود روابط میان دو طرف برگزار شده است.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: