تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۴ - ۱۸:۳۱ کد مطلب 83270

تونی بلر: روسیه و ایران باید بخشی از راه حل سوریه باشند

تونی بلر: روسیه و ایران باید بخشی از راه حل سوریه باشندنخست‌وزیر پیشین انگلیس گفت: ایران و روسیه باید بخشی از روند سیاسی حل بحران سوریه باشند. به گزارش پایگاه ۵۹۸، تونی بلر نخست وزیر پیشین انگلیس در سالهای ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۷ روز جمعه در یک نشست در اندیشکده شورای روابط خارجی در نیویورک گفت: […]

تونی بلر: روسیه و ایران باید بخشی از راه حل سوریه باشندنخست‌وزیر پیشین انگلیس گفت: ایران و روسیه باید بخشی از روند سیاسی حل بحران سوریه باشند.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، تونی بلر نخست وزیر پیشین انگلیس در سالهای ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۷ روز جمعه در یک نشست در اندیشکده شورای روابط خارجی در نیویورک گفت: از نظر من در جایی که اکنون در آن قرار داریم، با توجه به همه آنچه تاکنون اتفاق افتاده است، باید به توافقی دست یافت که همه طرفداران بشار اسد (رئیس جمهور سوریه ) یعنی ایران و روسیه بخشی از روند سیاسی برای حل بحران این کشور باشند.

بلر تاکید کرد : هیچ راه حل دیگری غیر از این وجود ندارد.

وی در حالی این اظهارات را بیان کرده است که بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل یک روز پیش از آن اعلام کرد، دور بعدی مذاکرات بین‌المللی برای حل بحران سوریه احتمالا در نیویورک برگزار می‌شود.

تاکنون دو دور مذاکره برای یافتن راه حلی جهت پایان دادن به جنگ داخلی سوریه برگزار شده است که در پایان آنها طرفهای مذکره کننده بیانیه‌ای مشترک را منتشر و در آن بر لزوم دستیابی به یک راهکار مناسب برای حل سیاسی بحران کنونی سوریه تاکید کردند.

مذاکره کنندگان همچنین یک جدول زمانی شش ماهه را برای تشکیل یک دولت متحد داخلی تعیین کردند و گفتند که انتخابات در سوریه باید ظرف ۱۸ ماه آینده برگزار شود.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: