تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۵ - ۱۸:۲۳ کد مطلب 83324

کارنامه بهترین بازیکن فوتبال ایران +جدول

قاسم حدادی‌فر هافبک کلیدی ذوب‌آهن قصد دارد با انصراف از حضور در اردوهای ملی جای خود را به جوان‌ترها بدهد. قاسم در برنامه‌های تاکتیکی یحیی گل‌محمدی نقشی کلیدی دارد با این حال طی‌ سال‌های اخیر چندان در تفکرات کی‌روش «پررنگ» به چشم نیامده است. شاید تصمیم اخیر حدادی‌فر نشات گرفته از همین امر باشد. * […]

قاسم حدادی‌فر هافبک کلیدی ذوب‌آهن قصد دارد با انصراف از حضور در اردوهای ملی جای خود را به جوان‌ترها بدهد. قاسم در برنامه‌های تاکتیکی یحیی گل‌محمدی نقشی کلیدی دارد با این حال طی‌ سال‌های اخیر چندان در تفکرات کی‌روش «پررنگ» به چشم نیامده است. شاید تصمیم اخیر حدادی‌فر نشات گرفته از همین امر باشد.

* ۲ سال از آخرین گل قاسم می کذرد
بررسی عملکرد حدادی‌فر در فصول اخیر لیگ برتر نشان می‌دهد هافبک باتجربه ذوبی‌ها آخرین‌بار در ایستگاه ۱۷ لیگ سیزدهم به پرسپولیس گل زد و دیگر پس از آن موفق به گشودن دروازه تیمی نشد.

حدادی‌فر دو فصل پیش فقط ۲ گل زد. جالب اینکه دو گل یاد شده وارد دروازه سرخابی‌ها شد. قاسم پنجشنبه ۲۱ شهریورماه سال ۹۲ در پیروزی ۲ بر صفر ذوبی‌ها مقابل ارتش قلعه‌نویی (هفته نهم) گل اول نصف جهانی‌ها را به مهدی رحمتی زد. بعد هم جمعه ۱۵ آذرماه (دقیقه ۴۹) دروازه پرسپولیس را باز کرد. هرچند که دقیقا ۲ سال قبل گل‌های خلعتبری (۲۱ و ۵۸) سند پیروزی پرسپولیس را برای ذوب‌آهن رقم زد.

*۴ هزار دقیقه بدون گل
قاسم بعد از آن برای ذوب‌آهن طی لیگ‌های چهاردهم و پانزدهم، ۳۵ بازی انجام داد اما طی ۳ هزار دقیقه هیچ گلی به ثمر نرساند. البته اگر دقایق باقی مانده از لیگ سیزدهم را به این رقم اضافه کنیم طلسم گل نزدن‌های این بازیکن در لیگ به حدود ۴ هزار دقیقه افزایش خواهد یافت.

* ملی‌پوش شدن با افشین امپراطور
بهترین بازیکن لیگ برتر چهاردهم در عرصه ملی نخستین‌بار توسط افشین قطبی به اردو فراخوانده شد. قاسم تحت نظر این سرمربی در دو دیدار دوستانه برابر ارمنستان، قطر و دیدار مقابل امارات در مسابقات انتخابی جام ملت‌ها به میدان آمد.

وی اولین بازی ملی‌اش را چهارشنبه ۲۰ مردادماه سال ۱۳۸۹ برابر ارمنستان انجام داد. ۵ سال و ۳ ماه و ۲۵ روز قبل تیم قطبی در ایروان ۳ گل به ارمنی‌ها زد تا حدادی‌فر خوش‌قدم باشد.

* ۴ بازی ۹۰ دقیقه‌ای
هافبک اصفهانی تیم‌ملی در دیدار معروف ایران و روسیه تحت هدایت علیرضا منصوریان ۹۰ دقیقه تمام پیراهن تیم‌ملی را بر تن داشت. قاسم پیش از این با نظر قطبی یک تلاش ۹۰ دقیقه‌ای هم برابر امارات انجام داده بود.

حدادی‌فر طی ۶۶ ماه ۱۹ بازی ملی انجام داده است. این هافبک ۱۵ مرتبه وارد ترکیب اصلی شد تا ۱۰۵۴ دقیقه شانس بازی برای تیم‌ملی را پیدا کند.

جالب اینکه اصفهانی تیم‌ملی ۱۴ بازی خود را در زمان حضور کارلوس کی‌روش برای تیم ایران انجام داد با این حال فقط در دو دیدار رفت و برگشت برابر مالدیو (مردادماه سال ۹۰) با نظر کی‌روش ۹۰ دقیقه در ترکیب تیم‌ملی حضور داشت.

* حسرت بزرگ
شاید بزرگ‌ترین حسرت حدادی‌فر در عرصه ملی عدم موفقیتش در امر گلزنی بوده باشد. قاسم هرگز موفق نشد با پیراهن تیم‌ملی گلی به رقبا بزند. این بازیکن در جام‌جهانی اگر چه حضور داشت اما شانس بازی پیدا نکرد تا از این حیث هم کارنامه‌اش «نانوشته» باقی بماند.

حدادی‌فر آخرین بار یکشنبه ۱۸ خردادماه سال ۹۳ در تقابل دوستانه پیش از جام‌جهانی مقابل ترینیداد و توباگو ۱۰ دقیقه شانس بازی پیدا کرد و این ‌آخر راه او در زمین چمن ملی بود.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: