تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۵ - ۲۱:۰۰ کد مطلب 83338

تخلف کادرپزشکی بیمارستان اشرفی خمینی شهر ازسوی مرجع قضایی رسیدگی می شود

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: بطور جدی درحال پیگیری تخلف کادر پزشکی بیمارستان شهید اشرفی اصفهانی خمینی شهر و منتظر صدور حکم نهایی توسط دادگاه هستیم.

به گزارش میدان۷۲ جمعه هفته گذشته ششم آذر، پسر بچه ای به نام « صدرا زاهدپور » به دلیل جراحت چانه به بیمارستان اشرفی اصفهانی در خمینی شهر مراجعه و بطور سرپایی مورد مداوا قرار می گیرد اما بنا به گزارش های رسیده به دلیل ناتوانی خانواده این کودک برای پرداخت هزینه درمانی، پزشک و پرستار اقدام به باز کردن بخیه های کودک و ممانعت از درمان وی می کنند.
وی با تاکید کرد در این اتفاق اصول اخلاقی زیر سئوال رفته و منشور حقوقی بیماراز سوی تیم پزشکی رعایت نشده است .
دکتر حمید رضا طلوعی با بیان اینکه تا کنون خانواده این کودک شکایتی به مراجع قضایی نکرده اند تاکید کرد: معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با توجه به رصد و نظارت بر بیمارستان های زیر پوشش این دانشگاه از این اتفاق مطلع شد و بطورجد آن را پیگیری کرد.
وی با بیان اینکه این موضوع از اتفاق های نادر و پر اهمیت در حوزه پزشکی و درمانی است گفت: حکم پزشک و پرستار دخیل در این اتفاق به دستور رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تعلیق شده است .
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان افزود: دانشگاه این دو نفر را به دادگاه رسیدگی به تخلف های درمانی و پزشکی معرفی کرده و منتظر صدور حکم نهایی از سوی آن هستیم.
وی با تاکید بر اینکه ما مرجع تشخیص وقوع یا عدم وقوع جرم نیستیم تصریح کرد: احراز تخلف و احکام مربوط به آن باید توسط دادگاه صادروبه ما ابلاغ شود.
وی خاطرنشان کرد: نظام پزشکی خمینی شهر نیز در حال پیگیری این موضوع است و حکم آن نیز نافذ است.
وی خواهان توجه به دو نکته اساسی درباره این اتفاق شد و گفت: نخست اینکه این حرکت، نشانه و نمادی از جامعه پزشکی اصفهان و خمینی شهر نیست بطوریکه در همین شهرستان خمینی شهر حدود ۲۰ پزشک بطور داوطلبانه اقدام به راه اندازی درمانگاه برای زائران نجف و کربلا کرده اند.
طلوعی اضافه کرد: دومین نکته نیز این است که در چنین مواردی باید بطور کلی به موضوع اخلاق در جامعه رجوع کنیم نه اینکه ادعا شود که فقط جامعه پزشکی درگیر این مسائل اخلاقی است.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تاکید کرد: در این مورد و همه مواردی که حقی از بیمار سلب می شود ما خود را موظف به عذرخواهی می دانیم و درباره اتفاق بیمارستان اشرفی اصفهانی خمینی شهر نیز از این کودک، خانواده وی و همه مردم عذرخواهی می کنیم.
وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، درمان این کودک را نیز در دستور کاردارد و اورا تحت جراحی پلاستیک نیز قرار داده است.
شهرستان خمینی شهر با حدود ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۱۰ کیلومتری غرب اصفهان است.

منبع:ایرنا

  1. ناشناس :
    آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

    باسلام به تمامی هموطنان:آقای طلوعی شماکه دم اززائرکربلا ونجف می زنیداگراین فاجعه درجامعه پخش نمیشد وآب ازآب تکان نمیخورد شمابه این پزشک عکس العمل نشان میدادید؟قطعااین عکس العمل برای تبرئه خودحضرتعالی است چون درزیردست شما این پزشک بزرگ شده پس اگراین جنایت اگرثابت شودمصداق جنایت رژیم صهیونیستی است وحکم این پزشک جزاعدام نیست

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: