تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۵ - ۲۱:۵۱ کد مطلب 83366

ترکیه روحانی را به پنهان کاری از مردم ایران متهم کرد؛

آقای روحانی شخصا به توهین اردوغان پاسخ دهید!

آنچه اکنون ضروری به نظر می رسد، تکذیب ادعاهای اردوغانِ مغرور از سوی شخص رئیس دولت یازدهم است که وی در مناظرات انتخاباتی بارها و بارها به رئیسِ دولت قبل کنایه زده بود که نحوه تعامل با دنیا را نمی داند!

میدان ۷۲/ حسین مهدیزاده نراقی:

پلان اول :

باز هم شاهکاری دیگر از دیپلماسی عزت! در دولت یازدهم/۱۲ آذرماه ۱۳۹۴:

اردوغان: با هشدار من، ادبیات ایران تغییر کرد

« با رئیس‌جمهور ایران صحبت کردم و هشدار دادم که شما در برخی اشتباهات در خصوص اتهامات روسیه به ترکیه شرکت دارید. بعد از این بود که چنین افتراءهایی از ادبیات مسئولان ایران و برخی منابع خبری در ایران حذف شد»

پلان دوم :

یک منبع آگاه!(بدون افشای نام!) هشدار اردوغان به روحانی را تکذیب کرد!

۱۲ آذرماه ۱۳۹۴:

« یک منبع آگاه اظهارات رئیس‌جمهور ترکیه مبنی بر اینکه با رئیس‌جمهور ایران صحبت کرده‌ام و هشدار دادم که شما در برخی اشتباهات در خصوص اتهامات روسیه به ترکیه شرکت دارید را تکذیب کرد.

یک منبع آگاه در گفت‌وگو با فارس، اظهارات امروز رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهوری ترکیه مبنی بر هشدار اردوغان به روحانی را تکذیب کرد و گفت: این ادعا کذب است و در هیچ کدام از دیدارها یا گفت‌وگو‌های تلفنی میان اردوغان و روحانی چنین صحبتی مطرح نشده است.»[۱]

پلان سوم :

جابرانصاری: حمایت از تروریسم موجب افزایش بحران در منطقه است/۱۳ آذرماه ۱۳۹۴

سخنگوی وزارت خارجه ایران صحبت های اردوغان را تکذیب نکرد!

« حسین جابر انصاری در واکنش به اظهارات اخیر رئیس جمهور ترکیه، ضمن دعوت از کشورهای همسایه به رعایت نزاکت و احترام متقابل در روابط و پرهیز از ماجراجویی و مسئولیت پذیری در اتخاذ مواضع سیاسی، اعلام کرد: ادامه پی گیری سیاست ها و اتخاذ مواضعی که خواسته یا ناخواسته منجر به حمایت از تروریسم در سوریه و عراق شده است تنها به تشدید بحران جاری در منطقه و افزایش مشکلات کشورهایی منجر می شود که به اجرای چنین سیاست هایی ادامه می دهند.»[۲]

پلان چهارم:

۱۵ آذر ۱۳۹۴

وزارت خارجه ترکیه: از مکالمه تلفنی اردوغان و روحانی سند داریم!

« به گزارش خبرگزاری فارس، تانژو بیلگیچ (Tanju Bilgiç) سخنگوی وزارت خارجه ترکیه در واکنش به پاسخ مقامات و وزارت خارجه کشورمان نسبت به اظهارات اردوغان گفت: از این اظهارات شگفت زده شده‌ایم.

وی با بیان اینکه آقای اردوغان و آقای روحانی روسای جمهور ایران و ترکیه با یکدیگر به صورت تلفنی صحبت کرده‌اند که این مکالمه ضبط شده و موجود می‌باشد، گفت: از سخنان اخیر مقامات ایرانی و نیز وزارت خارجه ایران تعجب می‌کنیم. سخنگوی وزارت خارجه ترکیه همچنین افزوده که ما به اندازه و متناسب حرف می‌زنیم و پنهان کردن این حرفها از مردم ایران و نیز تحریف سخنان اردوغان اخلاقی نیست.»[۳]

به هر روی آنچه اکنون ضروری به نظر می رسد، تکذیب ادعاهای اردوغانِ مغرور از سوی شخص رئیس دولت یازدهم است که وی در مناظرات انتخاباتی بارها و بارها به رئیسِ دولت قبل کنایه زده بود که نحوه تعامل با دنیا را نمی داند!

امروز و بعد از تجاوز به دو نوجوان ایرانی در جده، کشتار فجیع ۵۶۰ حاجی ایرانی در منا، عدم صدور ویزا از سوی کشور زیر پونزی! گوآم برای برخی اعضای تیم ملی فوتبال، عدم اجازه فرود به هواپیمای ایرانی در یمن، تغییر مسیر کشتی ایرانی حامل کمک های مردمی از یمن به جیبوتی ( که با دستور شخص جان کری به ظریف! صورت گرفت)، عدم اجازه ملاقات به ظریف از سوی عادل الجبیر وزیر ۳۲ ساله ی مغرور عربستان و …..دولت یازدهم در منظر سیاست خارجی با پرسش های فراوانی روبروست.

اگر امکان طرح این پرسشها بدون سانسور و بستن فضای امنیتی وجود داشت و از ۱۵۰۰ نفر حاضر در سخنرانی فردای رئیس دولت یازدهم در دانشگاه! ۱۱۵۰ نفر آن، غیرِ دانشجو نبود! امکان ادامه ی حیات سیاسی برای دولت مدعی تدبیر بیش از این وجود نداشت!

______________________________________________

[۱] https://www.tabnak.ir/fa/news/551690

[۲] http://fararu.com/fa/news/254614

[۳] http://www.rajanews.com/news/229110

 1. حمید :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  آقا مگه میشه! مگه داریم! با این پیشنهاد تن قاجار را در گور به لرزه میندازیت

 2. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  برادر مملکت داری جرات میخواد

 3. عبدالله ستمدیده :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  شاید وقتی دیگر. دیپلماسی معکوس. شیب ملایم. ملتی غیور و مومن با دولتمردانی همه میدانند ما وشما هم میدانیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: