تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۶ - ۱۲:۵۰ کد مطلب 83386

شیوع آنفلوانزای فصلی در استان قزوین

آنفلوانزای فصلی برای افراد مسن، افراد دیابتی، بیماران قلبی عروقی، آسمی، ریوی و بیماران کلیوی احتمال ابتلا و مرگ و میر وجود دارد.

به گزارش میدان۷۲، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین گفت: آنفلوانزای فصلی در استان قزوین شایع شده که با رعایت بهداشت فردی می‌توان از انتقال آن به دیگر افراد جلوگیری کرد.

سعید اسکویی با اشاره به شیوع بیماری‌های آنفلوانزای در فصل پاییز و زمستان، اظهار داشت: آنفلوانزای فصلی برای افراد مسن، افراد دیابتی، بیماران قلبی عروقی، آسمی، ریوی و بیماران کلیوی احتمال ابتلا و مرگ و میر وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه آنفلوانزای فصلی به طور معمول در فصل پاییز و زمستان وجود داشته که خوشبختانه تا این لحظه فردی به دلیل این بیماری جان خود را از دست نداده است، بیان کرد: باید افرادی که زمینه این دسته از بیماری‌ها را دارند با رعایت نکات بهداشتی فردی می‌توانند از احتمال ابتلا به این بیماری جلوگیری کنند.

اسکویی با اشاره به اینکه خیلی از راه‌های انتقال بیماری‌های ویروسی و باکتریایی با رعایت نکات بهداشتی همانند شستن دست و صورت جلوگیری می‌شود، چرا که این امر در جلوگیری از شیوع بیماری‌های واگیردار مهم است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین افزود: این نکته بسیار مهم است که افراد مبتلا از دیگر افراد فاصله گرفته و نزدیک نشوند.

وی با اشاره به اینکه آنفلوانزای فصلی در قزوین شایع است، عنوان کرد: آنفلوانزا‌ها شدت و میزان‌های متفاوت دارد که در افراد مسن و کسانی که زمینه بیماری داشته شدیدتر است.

اسکویی با اشاره به اینکه احتمال مرگ‌ و میر در افراد مسن و دارای بیماری‌های کلیوی، دیات، افراد مبتلا به آسم، دیابت، بیماری‌های قلبی و عروقی و افراد مسن زیاد است، تصریح کرد: به صورت رسمی آماری مبنی بر مرگ و میر افراد در قزوین تا این لحظه گزارش نشده است.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: