تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۶ - ۱۴:۱۸ کد مطلب 83410

از سکوت احمدی نژاد تا سقوط پرونیستها و چاویستها

یک دژ انقلابی دیگر هم در امریکای لاتین سقوط کرد. دیروز چاویستها در انتخابات پارلمانی ونزوئلا در برابر متحدان امریکا شکست خوردند. اکنون ابعاد بیشتری از توطئه امریکایی حذف دکتر احمدی نژاد را میتوان رصد کرد: حذف دکتر احمدی نژاد در ایران، فقط مسائل خاورمیانه ای امریکا را حل نکرد، این توطئه ، خیال امریکا را از “نفوذ” ایران در امریکای لاتین هم راحت کرد.

میدان ۷۲/ عبدالرضا داوری: یک دژ انقلابی دیگر هم در امریکای لاتین سقوط کرد. دیروز چاویستها در انتخابات پارلمانی ونزوئلا در برابر متحدان امریکا شکست خوردند.

در حالی که تحرکات دیپلماسی انقلابی دکتر احمدی نژاد در منطقه امریکای لاتین، باراک اوباما را واداشته بود تا در دسامبر ۲۰۱۲ قانون مقابله با “نفوذ” ایران در نیمکره غربی را امضا نماید، رهاورد حذف دکتر احمدی نژاد از مناسبات سیاسی ایران و نیز دیپلماسی انفعالی دولت یازدهم در توسعه روابط ایران با متحدان امریکا در امریکای لاتین، نظیر کلمبیا، مکزیک و شیلی، چیزی جز تنها ماندن انقلابیون حاکم در آرژانتین و ونزوئلا در برابر بحران سازی های اقتصادی و اجتماعی امریکا نبود، تا آنجا که کلید دولت و مجلس آرژانتین و ونزوئلا طی دوماه اخیر تقدیم متحدان امریکا شد و بعید نیست که امواج این دومینو تا بولیوی و اکوادور و کوبا هم امتداد پیدا کند.

اکنون ابعاد بیشتری از توطئه امریکایی حذف دکتر احمدی نژاد را میتوان رصد کرد: حذف دکتر احمدی نژاد در ایران، فقط مسائل خاورمیانه ای امریکا را حل نکرد، این توطئه ، خیال امریکا را از “نفوذ” ایران در امریکای لاتین هم راحت کرد.

اکنون باید سوال کرد: چه کسانی اهل “انحراف” و “جریان انحرافی” ، هستند؟

دیروز امریکا نگران “نفوذ” ایران در حیاط خلوتش بود و امروز ما دغدغه “نفوذ” امریکا در ایران را داریم.

 1. عبدالله ستمدیده :
  آیا موافقید؟ Thumb up 6 Thumb down 0

  آقای رفیقدوست بفرمایید

 2. گیتی :
  آیا موافقید؟ Thumb up 6 Thumb down 0

  خب دیگه گفتنیها را گفتید ولی هنوز عده کثیری در فکر خوش وبش با اروپا وآمریکاهستند….

 3. فرزند یک شهید :
  آیا موافقید؟ Thumb up 4 Thumb down 0

  لعنت بر آمریکا

 4. شریعتی :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  فرصتی است کوتاه تا بیایی،بدانی،بیندیشی،بفهمی و زیبا بنگری و در نهایت در خاطره ها بمانی !

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: