تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۷ - ۱۲:۴۰ کد مطلب 83465

آیا انفولانزا وزیر بهداشت را به کرمان کشانده است ؟

آیا وزیر بهداشت برای بررسی وضعیت انفولانزار و مرگ تعدادی از هموطنان کرمانی به این استان سفر می‌کند؟

به گزارش میدان۷۲، سید حسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی ۱۹ آذرماه به استان کرمان سفر خواهد کرد.

برنامه‌های اعلام شده‌ وزیر بهداشت در این سفر یک روزه از سوی پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی کرمان «شرکت در کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان و نشست با روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی جنوب شرق کشور و بازدید از مراکز بهداشتی درمانی شهر کرمان» اعلام شده است.

در شبکه‌های اجتماعی نیز متنی با این عنوان که «آیا سفر وزیر بهداشت به دلیل شیوع آنفولانزا است یا خیر، خبری منتشر نشده است؛ اما به نظر می‌رسد این سفر بی‌ارتباط با این موضوع نباشد» دست به دست می‌چرخد.

از سوی دیگر محمود نبوی، معاون مرکز بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در گفت‌وگویی آنفولانزای ایجاد شده در کرمان را موضوعی معمولی دانسته و گفته است: آنفولانزای ایجاد شده در کرمان موضوع غیرمعمولی نیست و چون ما دقیق این موضوع را بررسی کرده و مراقبت انجام می‌دهیم، تلفات آن دقیق مشخص می‌شود.

اکثریت مردم استان کرمان این روزها در زمان خروج از خانه‌هایشان از ماسک استفاده می‌کنند، حضور کودکان و افراد مسن در خیابان‌ها و اماکن تفریحی کمرنگ شده و مدارس هم که به تعطیلی کشیده شدند.

حال با این تفاسیر مرگ ۲۸ نفر از هموطنان کرمانی موضوعی معمولی است و زیر بهداشت نیز برای شرکت در جلسه‌ کارگروه سلامت و امنیت غذایی به استان کرمان سفر می‌کند.

خودتان قضاوت کنید…

منبع: خبرگزاری دانشجو

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: