تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۷ - ۲۳:۰۳ کد مطلب 83480

درخواست مقتدی صدر از شورای امنیت

در پی مخالفت آنکارا با خروج نیروهای نظامی‌اش از موصل، مقتدی صدر خواهان مداخله شورای امنیت و صدور قطعنامه‌ای از سوی این شورا برای بیرون راندن نیروهای ترکیه‌ای از عراق شد. مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق در واکنش به ورود غیرقانونی نیروهای ترکیه‌ای به این کشور گفت: عراق امروز به عرصه درگیری میان چند […]

در پی مخالفت آنکارا با خروج نیروهای نظامی‌اش از موصل، مقتدی صدر خواهان مداخله شورای امنیت و صدور قطعنامه‌ای از سوی این شورا برای بیرون راندن نیروهای ترکیه‌ای از عراق شد.

مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق در واکنش به ورود غیرقانونی نیروهای ترکیه‌ای به این کشور گفت: عراق امروز به عرصه درگیری میان چند طرف مثل درگیری میان آمریکا و روسیه یا درگیری میان روسیه و ترکیه و درگیری‌های دیگر تبدیل شده است.

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از پایگاه خبری شفق نیوز، وی افزود:ترکیه از مدت‌ها پیش روی خاک عراق چنبره زده بود پس چرا امروز محل بحث و جدل و موجب صدور بیانیه‌هایی شده که به هدف قرار دادن منافعش تهدید می‌کنند گویی عراق نیاز به جنگ جدیدی دارد که هیبت اشغال و اشغالگران و نفوذ داعش ملعون را افزایش دهد.

صدر از شورای امنیت خواست تا قطعنامه‌های سیاسی بین المللی و جدی را برای بیرون راندن نیروهای ترکیه‌ای صادر کند.

مقتدی صدر گفت: ترکیه با سرنگون کردن جنگنده روسی مرتکب اشتباه بزرگی شد. اگر یک جنگنده آمریکایی یا اسرائیلی حریم ترکیه را نقض می‌کرد ترکیه هرگز آنها را سرنگون نمی‌کرد.

وی از پارلمان عراق خواست تا به نفع تشدید اقدامات سیاسی و نه نظامی رأی دهد و سفیر ترکیه را برای بررسی این مسئله احضار کند.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: