تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۸ - ۱۳:۲۵ کد مطلب 83498

«فرش قرمز تکواندو » در مکزیکوستی +عکس

جوایز بهترین تکواندوکاران سال در مراسمی با عنوان فرش قرمز تکواندو برگزار شد اما نام ایرانی‌ها در بین نفرات برنده جایزه نبود. به گزارش پایگاه ۵۹۸، فدراسیون جهانی تکواندو در گزارشی، از برگزاری مراسم بهترین‌های تکواندو جهان نوشت. این مراسم با عنوان فرش قرمز تکواندو در سالن تئاتر ملی مکزیکوستی برگزار شد. این دومین سال […]

جوایز بهترین تکواندوکاران سال در مراسمی با عنوان فرش قرمز تکواندو برگزار شد اما نام ایرانی‌ها در بین نفرات برنده جایزه نبود.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، فدراسیون جهانی تکواندو در گزارشی، از برگزاری مراسم بهترین‌های تکواندو جهان نوشت. این مراسم با عنوان فرش قرمز تکواندو در سالن تئاتر ملی مکزیکوستی برگزار شد. این دومین سال برگزاری این مراسم بود که در آن بهترین‌های تکواندو جهان معرفی شدند.

نکته قابل توجه اعلام اسامی، نبودن نام ایرانی‌ها در بین برترین‌ ها بود. این در شرایطی است که تیم ایران در مسابقات جهانی روسیه که مهمترین رویداد تکواندو است به عنوان قهرمانی رسید و سه نماینده ایران نیز به مدال طلا دست یافتند. ضمن اینکه نمایندگان ایران در بخش مردان به سه سهمیه المپیک رسیدند که تنها تیم کره جنوبی به همراه ایران سه نماینده در تکواندو مردان در المپیک خواهد داشت.

فرش قرمز این بار برای تکواندو

در ابتدای مراسم دکتر چو رئیس فدراسیون جهانی در طی سخنانی، به یک ابتکار نوپا از WTF که بنیاد بشردوستانه تکواندو است اشاره کرد و گفت که این بنیاد به اردوگاه‌های پناهندگان در سراسر جهان سر می‌زند و به آنها کمک‌رسانی می‌کند. این بخش بطور کامل در سال آینده راه‌اندازی خواهد شد.

او همچنین گفت که رقابت‌های تکواندو در ریو حتی بهتر از ۲۰۱۲ لندن برگزار خواهد شد.

فرش قرمز این بار برای تکواندو

اولین جایزه تکواندو در سال ۲۰۱۵ به داوران اعطا شد که کالای سودا از تایلند در بخش زنان و طارق بنرادی از مراکش نیز در بخش مردان بهترین داوران سال شدند.

جایزه برترین اتحادیه تکواندو سال به روس‌ها رسید که میزبانی مسابقات جهانی و مرحله اول گرندپری را بر عهده داشتند. این جایزه توسط ملکه زیبایی سابق آمریکا اعطا شد.

بهترین ضربه در مبارزه به آرون کوک از مولداوی رسید. کوک این جایزه را به خاطر ضربه‌ای در برابر اسماعیل کولیبالی در گرند پری مسکو، دریافت کرد. او این جایزه را به اسکار تشبیه کرد.

همچنین جایزه برترین مربی سال به آلونسو مربی زن مصری داده شد.

در پایان مراسم نیز جوایز بهترین تکواندوکاران سال اعطا شد که در بخش بانوان جینگیو از چین بهترین مبارز شد و جایزه خود را از جید جونز برنده سال گذشته و قهرمان المپیک لندن گرفت.

جایزه بهترین تکواندوکار مرد نیز به دائه هون لی از کره جنوبی رسید.

به گزارش ایسنا، آخرین مرحله از رقابت‌های گرند پری به میزبانی مکزیک طی دو روز برگزار شد. همچنین جام جهانی تکواندو نیز طی روزهای ۱۸ و ۱۹ آذر ماه در شهر مکزیکوسیتی پیگیری می‌شود.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: