تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۸ - ۱۳:۵۷ کد مطلب 83518

در مصاحبه با میدان 72 اعلام کرد؛

معتضد علیه مطبوعات کذاب شکایت می کند

خسرو معتضد کارشناس تاریخ و روزنامه نگار برجسته کشورمان به دروغ پردازی روزنامه اعتماد و برخی از خبرگزاری ها واکنش نشان داد. روزنامه اعتماد روز گذشته با انتشار خبری مدعی شده که خسرو معتضد به جای جلیلی به دانشگاه صنعتی شریف رفته و با این حال به دلیل اعتراض دانشجویان، این نشست لغو شده است.

میدان ۷۲/ خسرو معتضد کارشناس تاریخ و روزنامه نگار برجسته کشورمان به دروغ پردازی روزنامه اعتماد و برخی از خبرگزاری ها واکنش نشان داد.

روزنامه اعتماد روز گذشته با انتشار خبری مدعی شده که خسرو معتضد به جای جلیلی به دانشگاه صنعتی شریف رفته و با این حال به دلیل اعتراض دانشجویان، این نشست لغو شده است.

این روزنامه نوشته:

روز گذشته قرار بود که سعید جلیلی نیز در تالار جابر بن حیان دانشکده شیمی دانشگاه صنعتی شریف سخنرانی کند. با وجود آنکه هماهنگی‌های لازم برای برگزاری این نشست انجام شده بود و دانشجویان برای شنیدن اظهارات سعید جلیلی در این تالار جمع شده بودند اما سعید جلیلی به این نشست نیامد. نیامدن او با واکنش منفی دانشجویان حاضر و رسانه‌ها مواجه شد و با وجود آنکه خسرو معتضد به جای او مشغول سخنرانی شد اما بازهم این نشست از هم پاشید. شنیده‌ها حاکی از این است که نیامدن سعید جلیلی به دلیل سخنرانی صبح دیروز حسن روحانی در آن دانشگاه بود.

NewsCrop

خسرو معتضد با تکذیب لغو سخنرانی اش در دانشگاه صنعتی شریف به میدان ۷۲ گفت: بنده به دعوت و اصرار دانشجویان عزیز دانشگاه صنعتی شریف پس از هفته ها دعوت را قبول کرده و در این دانشگاه حاضر شدم.

این استاد برجسته تاریخ در ادامه بیان کرد: سخنرانی بنده ربطی به سخنرانی آقای جلیلی نداشته است. آقای جلیلی قرار بود قبل از بنده در دانشگاه سخنرانی کنند که سخنرانی ایشان لغو شد. زمان سخنرانی بنده هم به نحوی تنظیم شده بود که بلافاصله بعد از سخنرانی آقای جلیلی باشد. پس از حضور من در این دانشگاه، استقبال بسیار خوبی از سوی دانشجویان صورت گرفت و بنده به مدت یک ساعت و نیم سخنرانی کرده و پس از آن هم مورد محبت دانشجویان واقع شدم.

ایشان با اشاره به خبر کذب روزنامه اعتماد و بازنشر آن در برخی خبرگزاری ها به میدان ۷۲ اعلام کرد: به دلیل نشر اکاذیب و زیر سوال بردن آبروی حرفه ای بنده، علیه این روزنامه و خبرگزاری ها شکایت خواهم کرد.

وی در ادامه با اشاره به بازنشر دوباره دروغ پردازی های رسول جعفریان در شبکه های اجتماعی افزود: آقای جعفریان قبلا این کار را کرده و جوابش را هم در روزنامه شرق گرفته است. متنی که ایشان از بنده به نقل از یک روزنامه شاهنشاهی منتشر کرده و سعی داشته بنده را زیر سوال ببرد و برچسبی به من بزند، پیرامون ” کوروش ” است. چهل و پنج سال پیش به علت اینکه بنده همان وقت توسط ساواک در لیست ممنوع القلم ها بودم، استادم و سردبیر آن روزنامه مرحوم آقای ایرج نبوی، مقدمه ای پیرامون رابطه شاه و مردم به مقاله ام اضافه کرد تا مثلا من از لیست ممنوع القلم های ساواک خارج شوم.

معتضد بیان کرد: اینکه بنده چهل و پنج سال پیش مقاله ای نوشته باشم دلیل بر طاغوتی بودن بنده نمی شود. بنده یک تاریخ دان بوده و هستم و هیچ وقت آلوده به سیاست نشدم. آنهایی که به دنبال نشر همجین تهمت هایی هستند از حضور من در رادیو و تلویزیون و محبت مردم ناراحت هستند.

این روزنامه نگار برجسته در پایان با انتقاد از رویه مطبوعات و رسانه های داخلی در نشر اخبار گفت: برخی از رسانه های داخلی و افراد در شبکه های اجتماعی راه حزب توده را رفته و متوسل به تخریب، تهمت و دروغگویی می شوند.

 1. محمد :
  آیا موافقید؟ Thumb up 8 Thumb down 3

  ابتکار و شرق از خالی بند ترین روزنامه های کشور هستن و سر دسته همشون روزنامه آرمان روابط عمومی دوستان استوانه ایه!

  • شهاب :
   آیا موافقید؟ Thumb up 4 Thumb down 6

   به دلیل وابستگی سیاسی و جناحی و مالی تمامی روزنامه ها به گروه های سیاسی ، تمام روزنامه های موجود در گیشه روزنامه فروشی ها چاره ای جز انتشار نظرات آن گروه ها ندارند
   البته این آقای به اصطلاح تاریخ دان همیشه بنا بر منافع خود تاریخ را تحریف می کند یعنی به صحبت های این فرد هم هیچ اعتمادی نمی توان داشت .

   • محمد حسین :
    آیا موافقید؟ Thumb up 3 Thumb down 0

    اصلاح طلبان در مورد قتلهای زنجیره ای هم افشاگری کرده و آنرا به استوانه نسبت دادند. لذا نباید از تعریف آنها ذوق زده شد مثل آقای استوانه و نه از هرزه گوئیهایشان ناراحت شد.

    درود بر استاد معتضد.

   • ناشناس :
    آیا موافقید؟ Thumb up 3 Thumb down 1

    اگر معتضد هم مثل دیگران اهل تحریف بود که این همه مورد هجمه قرار نمی گرفت

 2. محمد خان :
  آیا موافقید؟ Thumb up 2 Thumb down 2

  آقای تاریخ دان، مثل فردوست فقط خودرا حفظ کن متاز که در زمان خاص خود تازیده ای

 3. خسرو :
  آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 2

  آدم باید خیلی بیکارباشه که به حرفای معتضد گوش بده.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: