تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۸ - ۱۹:۳۵ کد مطلب 83613

موسوی اصولگرا بود اما بیچاره از آن طرف بام افتاد!

نماینده مردم تهران گفت: ما بر حسب تکلیف وظیفه داریم در غرب نفوذ کنیم چرا که اسلام باید فراگیر شود.

به گزارش میدان۷۲ علی مطهری، در جلسه پرسش و پاسخ دانشجویی که در حاشیه مراسم بزرگداشت ۱۶ آذر دقایقی پیش در دانشگاه گلستان برگزار شده بود در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چرا پس از شش سال هنوز موسوی و کروبی محاکمه نشدند؟ گفت: این سوال را باید از مراجع قضایی پرسید.

 

وی افزود: ما از ابتدا همیشه مطرح کردیم که باید به حوادث ۸۸ منصفانه نگاه می‌شد و همه ریشه‌ها و پایه‌ها مورد بررسی قرار می‌گرفت.
مطهری اظهار داشت: باید سهم هر کدام از اطراف انتخابات مشخص و همه طرف‌ها محاکمه می‌شدند، ریشه حوادث ۸۸ به اشتباهات بعضی نهادهای حکومتی، اشتباه و خطای موسوی و کروبی و برخی شیطنت‌های احمدی نژاد برمی‌گردد.

 

نماینده مردم تهران در مجلس ابراز کرد: موسوی و کروبی به دلیل عدم تمکین به قانون و طولانی کردن اعتراض خود از مجاری غیرقانونی مقصر هستند، این دو نباید اعتراضات خود را وقتی مرجع قانونی ادعای تقلب را رد کرد ادامه می‌داند.

 

وی تصریح کرد: اما اگر مجازاتی برای این خطای موسوی و کروبی بود باید بر اساس حکم قضایی صورت می‌گرفت و بدون حکم قضایی نباید بازداشت صورت می‌گرفت.

 

مطهری گفت: این سوال را ما هر جایی که می‌رویم مطرح می‌کنند لذا من می‌گویم هنوز هم برای محاکمه موسوی و کروبی دیر نیست و معتقدم محاکمه کردن این دو به صورت قانونی خیلی بهتر است.

 

وی ادامه داد: ادامه حصر این دو نفر اصلا به صلاح انقلاب نیست و ممکن است در آینده تبدیل به غده سرطانی بشود چرا که این دو سن بالایی دارند و ممکن است بر اثر یک بیماری در همین اثنای حصر بمیرند آن موقع برای مملکت مشکل ایجاد می‌شود و باید قبل از این اتفاقات احتمالی هر چه زودتر محاکمه صورت بگیرد.

 

علی مطهری در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه درخواست رفع حصر شما در جلسه با مقام معظم رهبری چه نتیجه‌ای داشت، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند که اگر این دو محاکمه شوند حکم سنگینی خواهند داشت که شما از آن راضی نمی‌شوید اما من گفتم راضی می‌شوم.

 

دانشجوی دیگری در واکنش به این اظهارات علی مطهری گفت: مسئله حصر این دو دارد مجرای قانونی خود را طی می‌کند و شورای امنیت ملی می‌گوید این دو باید در حصر باشند رئیس جمهور هم این را تائید کرد شما چرا دخالت می‌کنید.

 

علی مطهری در پاسخ گفت: رئیس جمهور هم با رفع حصر موافق است که واکنش دوباره همان دانشجو را در پی داشت که تصریح کرد: «رئیس جمهور هم که طرفدار منافع اصلاحات است و موسوی و کروبی نیز زیرمجموعه اصلاحات هستند باز هم در جلسه ای گفتند که آنها باید در حصر باشند و با نظر بقیه اجماع داشتند»که مطهری پاسخ داد: موسوی یک چهره اصولگرا شناخته می‌شود ولی آنقدر او را به زور هل دادند سمت اصلاحات که بیچاره از ان طرف بام افتاد.

 

مطهری در پاسخ به پرسش دانشجوی دیگری مبنی بر اینکه نظر شما درباره برخی افراد مانند سید حسن خمینی که به علت برخی نظرات مخالف ضد انقلاب شناخته شدند چیست؟ اظهار کرد: هر نظر مخالفی به معنای ضدیت با انقلاب اسلامی نیست، من خودم راجع به رفع حصر با خیلی‌ها اختلاف نظر دارم اما ضد انقلاب نیستم.

 

وی در پاسخ به سناریوی نفوذ نیز ابراز کرد: این نفوذ به مناسبت برجام بود که مقام معظم رهبری فرمودند مراقب باشید که در برخی نقاط برجام نقطه‌ای برای نفوذ غرب پیدا نشود لذا باید مراقبت صورت بگیرد.

 

مطهری گفت: نفوذ مسئله جدیدی نیست، غرب از ابتدای انقلاب سعی در نفوذ فرهنگی، اقتصادی و سیاسی داشت و در بُعد فرهنگی موفق نیز شد و می‌بینیم در بسیاری از موارد سبک زندگی ما تغییر کرده است.

 

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: ما نیز بر حسب تکلیف وظیفه داریم در غرب نفوذ کنیم چرا که اسلام باید فراگیر شود و حکومت جهانی شکل بدهد پس این یک جنگ است یک جنگ نرم است و مسئله جدیدی هم نیست.

 

وی در بخش بعدی صحبت‌هایش گفت: گاهی این بحث نفوذ به شکل پروژه در می‌آید و صدا و سیما و مجلس به صورت هماهنگ بلافاصله بیانیه می‌دهند و برنامه درست می‌کنند و بلافاصله هم از آن طرف چند خبرنگار جوان بی گناه بازداشت می‌شوند و معلوم است زمینه سازی می‌کنند تا یک اقدام عملی انجام دهند و هر چه از آنها توضیح هم می‌خواهیم که چرا این عده بازداشت شدند توضیح کافی هم نمی‌دهند.

 
مطهری اظهار کرد: من قبل از انتخابات ۹۲ در هیات نظارت بر مطبوعات بودم و آن زمان هم چند خبرنگار را بازداشت کردند و توضیحشان این بود که این خبرنگاران جوان با خبرنگاران بی بی سی ارتباط دارند اما این که دلیلی نمی‌شود وقتی یک نفر در اثر فشار در حوادث ۸۸ به انگلیس رفت و خبرنگار بی بی سی شد تصور کنیم با ارتباط با داخل می تواند اطلاعات خاصی را بروز بدهد!

 

نماینده مردم تهران در مجلس یا بیان اینکه یک خبرنگار کوچک چه اطلاعاتی دارد که به خارج بدهد، گفت: بعد از پیگیری‌های ما در سال ۹۲ مشخص شد اصلا دلیل خاصی برای بازداشت خبرنگاران نبود و کل قضیه برای ایجاد رعب و وحشت بود.

 

وی افزود: من به بازداشت جدید خبرنگاران بازداشتی نیز بدبین هستم و معتقدم این یک بهانه جویی و پروژه سازی برای اهداف سیاسی برخی است.
گفتنی است این مراسم توسط انجمن اسلامی دانشگاه گلستان تدارک دیده شده بود.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

  1. گیتی :
    آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

    خب خطا واشتباه واینطور چیزها در سیاست هزینه دارد ولی برخی شیطنت ها! برعکس در سیاست زیرکی است که امثال شمارا وادار میکند شش سال تلاش کنید تا خود را اثبات نمایید!

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: