تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۹ - ۱۱:۱۰ کد مطلب 83653

پدر شهید احمدی روشن : دلیل اصلی موفقیت در مذاکرات هسته‌ای، درایت رهبر انقلاب بود

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج گفت: مقام معظم رهبری ستون اصلی وحدت و همدلی در کشور است و به همین دلیل امروز اقتدار کشور مرهون وجود ولایت فقیه است.

به گزارش میدان۷۲، دکتر محمد قربان کیانی در یادواره شهدای هسته ای که به همت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج و با حضور پدر شهید احمدی روشن برگزار شد، اظهار کرد: مقام معظم رهبری ستون اصلی وحدت و همدلی در کشور است و اقتدار کنونی نظام اسلامی به دلیل رهنمودهای معظم له به دست آمده است.

وی بر لزوم پشتیبانی از ولایت فقیه به عنوان یکی از اصول مهم در راستای حفظ وحدت و همدلی در کشور تاکید کرد و گفت: تا زمانی که ما از ولایت فقیه و رهبر معظم انقلاب اسلامی پیروی کنیم بدون شک کشور به سمت و سوی اقتدار و عظمت بیشتر پیش خواهد رفت.

کیانی با خیرمقدم به حاضران در این مراسم به ویژه پدر شهید احمدی روشن، اظهار کرد: ترور و حذف فیزیکی همواره یکی از توطئه های دشمنان برای ضربه زدن به نظام اسلامی ایران بوده و این توطئه همواره شکست خورده است.

وی ادامه داد: ترور و حذف فیزیکی از روزهای نخستین پیروزی انقلاب اسلامی ایران از سوی دشمنان و همچنین با همکاری افراد جاهل و فریب خورده آغاز شد و دشمن سعی می کرد که با این توطئه به نظام اسلامی ضربه بزند که خوشبختانه با درایت و هوشیاری امام راحل (ره) و حضور مردم در صحنه این توطئه نیز نقش بر آب شد.

کیانی با توجه به اینکه دشمن با ترور و حذف فیزیکی می خواست که از دستیابی نظام به انرژی هسته ای جلوگیری کند، گفت: بدون شک این توطئه دشمن نیز با اراده و ایمانی ملت ایران شکست خورد و امروز همه ما باید در راستای حفاظت و حراست از این دستاوردها وارد عرصه شویم.

در ادامه این نشست مسئول دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه آزاد اسلامی استان کردستان نیز در سخنانی بیان کرد: دانشجویان عزیز شما باید توجه داشته باشید که جوانان دیروز این کشور با احساس مسئولیت خود در هشت سال دفاع مقدس برای کشور افتخار آفریدند و امروز نیز شما باید با حضور در عرصه های علمی برای کشور افتخار آفرین باشید.

حجت الاسلام محرم علی بیابانی ادامه داد: ادامه دادن راه شهدا تنها با دفاع از نظام اسلامی و ارزشهای انقلاب امکان پذیر است و به همین دلیل هم باید همه ما در کشور قدردان رشادت های شهدا باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان نیز در ادامه این مراسم، گفت: رسیدن به توسعه علمی کشور و تلاش در این عرصه یکی از رسالت های اصلی دانشجویان در عصر حاضر است.

حجت الاسلام حسینی شاهرودی با توجه به اهمیت توسعه علمی کشور و نیاز به آن در شرایط فعلی، افزود: جوانان دیروز کشور با حضور خود در هشت سال دفاع مقدس برای کشور افتخار آفریدند و امروز شما جوانان عزیز باید با توسعه علمی کشور وظیفه و رسالت خود را به بهترین شکل ممکن اجرایی کنید.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان بیان کرد: آنچه امروز زمینه ساز اقتدار و عظمت کشور شده و دشمن نمی تواند به این نظام و انقلاب آسیبی بزند خون شهیدان است و به همین دلیل همه ما باید همواره قدردان رشادت ها و ایثار شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی ایران باشیم.

رحیم احمدی روشن نیز در ادامه این مراسم اظهار داشت: در موضوع هسته ای و سایر موارد مقام معظم رهبری همواره با درک بالای خود مسیرها را مشخص می کنند و همه ما وظیفه داریم که در این مسیر و چارچوب مشخص شده حرکت کنیم.

وی ادامه داد: در حالی که دشمن از هر توطئه ای برای مقابله با نظام اسلامی استفاده می کند ولی امروز به برکت وجود مبارک رهبر معظم انقلاب اسلامی تمامی این توطئه ها پشت سر گذاشته شده اند و به همین دلیل است که مدیران و مسئولان همواره باید گوش به فرمان بیانات معظم له باشند تا به کشور آسیبی نرسد.

پدر شهید احمدی روشن عنوان کرد: در موضوع هسته ای نیز رهبر معظم انقلاب اسلامی با حمایت از تیم مذاکره کننده هسته ای همواره هشدار می دادند که باید مواظب لبخندهای صوری سران غربی و آمریکایی باشیم و دلیل اصلی موفقیت در عرصه های ملی و بین المللی نیز برگرفته از درایت و دوراندیشی معظم له بود.

وی با توجه به روند تولید سوخت هسته ای در کشور ما که به دست جوانان این مرز و بوم به نتیجه رسید، بیان کرد: هر چند که در مورد موضوع هسته ای و در دولت های قبلی تفاهم نامه ای به نام سعدآباد امضا شده و باعث مهر و موم شدن نیروگاه هسته ای شد ولی با اتکا به توان و لیاقت جوانان این مرز و بوم امروز ایران اسلامی به جایگاهی ویژه در کشور دست پیدا کرده است.

احمدی روشن افزود: مصطفی و سایر دوستانش روزها و شبهای بسیاری تلاش و کوشش کردند و با اتکاه به توان و درایت خود موضوع هسته ای کشور را به حدی رساندند که کشورهای غربی مجبور شدند با ما مذاکره کنند و ما باید هوشیار و مواظب باشیم و از دستاوردهای این شهیدان عزیز هسته ای به خوبی مخافظت کنیم.

وی در پایان از میزبانان برگزاری این یادواره شهدای هسته ای قدردانی کرد و گفت: امیدواریم که شما دانشجویان عزیز با ادامه دادن راه شهیدان انقلاب اسلامی در تمامی عرصه های علمی و آموزشی موفق باشید و زمینه را برای اقتدار بیشتر نظام اسلامی در عرصه های بین المللی فراهم کنید.

منبع:آنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: