تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۹ - ۱۶:۵۶ کد مطلب 83673

کری: ایران واقعا به‌دنبال‌نابودی‌داعش‌است

وزیر امور خارجه آمریکا گفت که ایران در مرز عراق و سوریه به بسیاری از عملیات علیه تروریست ها کمک می کند و در ازای آن هیچ کمکی از نیروهای خارجی نمی گیرد به گزارش پایگاه ۵۹۸،  “جان کری” وزیر امور خارجه آمریکا در مصاحبه با فریدمن خبرنگار نیویورک تایمز به گفتگوهای صلح درباره سوریه […]

وزیر امور خارجه آمریکا گفت که ایران در مرز عراق و سوریه به بسیاری از عملیات علیه تروریست ها کمک می کند و در ازای آن هیچ کمکی از نیروهای خارجی نمی گیرد

به گزارش پایگاه ۵۹۸،  “جان کری” وزیر امور خارجه آمریکا در مصاحبه با فریدمن خبرنگار نیویورک تایمز به گفتگوهای صلح درباره سوریه و نقش ایران در این مذاکرات اشاره کرد و گفت: ایرانی ها نقش سازنده ای در این مذاکرات خواهند داشت.

بر اساس گزارش سایت وزارت خارجه آمریکا،وی در پاسخ به سوال خبرنگار آمریکایی درباره میزان کمک ایران به تسریع روند صلح در سوریه خاطر نشان کرد: به نظر می رسد مجموعه سیاست های پیچیده ایران در خاورمیانه به سوی صلح در این کشور گرایش داشته باشد.

وزیر خارجه آمریکا افزود ایران به صراحت خواستار نابودی داعش است و در این مسیر حتی به گروههای عراقی و شیعیان این کشور کمک می کند تا در جبهه جنگ علیه تروریست ها پیروز شوند.

به گفته جان کری ایران در مرز عراق و سوریه به بسیاری از عملیات علیه تروریست ها کمک می کند و در ازای آن هیچ کمکی از نیروهای خارجی نمی گیرد.

جان کری به مذاکرات هسته ای و برجام نیز اشاره کرد و گفت امیدوار است برجام با موفقیت اجرا شود تا کشورش بتواند برای همکاری با ایران در مقابله با داعش تصمیم بگیرد.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: