تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۹ - ۱۹:۴۵ کد مطلب 83684

سید علی خمینی: کاندیدای انتخابات نمی‌شوم

حجت‌الاسلام سیدعلی خمینی از قطعی شدن کاندیداتوری سیدحسن خمینی در انتخابات مجلس خبرگان رهبری خبر داد.

به گزارش میدان۷۲ حجت‌الاسلام سید علی خمینی از قطعی شدن کاندیداتوری حجت‌الاسلام سید حسن خمینی، یادگار امام در انتخابات خبرگان رهبری خبر داد.
بر همین اساس حجت الاسلام سید علی خمینی در مراسم عزاداری رحلت پیامبر اکرم (ص) که شب گذشته (چهارشنبه) توسط هیئت ایثارگران در کانون توحید برگزار شد، نکاتی را در مورد اهمیت انتخابات در جمهوری اسلامی ایران و حضور یادگار گرامی امام در انتخابات مجلس خبرگان رهبری مطرح کرد که مشروح آن را می‌خوانید:
١- انتخابات یک فریضه سیاسی است و شرکت همه در آن ضروری است. تحریم انتخابات سیاست درستی نبوده که هیچ‌وقت نتیجه نداده است؛ بنده در این سال‌ها همیشه بر این نکته تأکید داشته‌ام اگرچه بعضی وقت‌ها برایم هزینه نیز داشته است. خوشبختانه امروز کسی طرفدار تحریم نیست و چشم‌انداز حضور حداکثری چشم‌انداز روشنی است.
٢- همان‌طور که مستحضرید در ماه‌های اخیر دعوت‌های مختلفی از مجموعه بیت امام جهت شرکت در انتخابات صورت گرفته که جا دارد از همه ایشان تشکر و قدر دانی کنم.
٣- بیت امام به خوبی می‌دانند که اگر محبتی نسبت به ایشان صورت می‌گیرد به برکت امام است. همه‌ی ما صفرهایی هستیم که با عدد وجودی امام ارزش و احترام پیدا می‌کنیم و هر قدر از راه و رسم و اندیشه‌ی امام فاصله بگیریم به همان اندازه از چشم مردم می افتیم. اگر هویتی داریم از امام است و اگر کاری باید بکنیم خدمت است و وظیفه.
۴- بنده ضمن تشکر از همه کسانی که به طور خصوصی یا عمومی از این حقیر جهت حضور در انتخابات دعوت کرده‌اند و به این کمترین با حسن ظن نگریستند اعلام می‌کنم که به جهت مصالح و مفاسدی که اندیشیده‌ام در انتخابات پیش رو ثبت نام نخواهم کرد.
۵- نیز خبردارم که برادر بزرگوارمان جناب حاج حسن آقای خمینی به تبع دعوت‌های گسترده‌ای که توسط گروه‌ها و اقشار مختلف از ایشان صورت گرفته و با توجه به مشورت‌هایی که با بزرگان و صاحبان اندیشه انجام داده است تصمیم‌شان را گرفته‌اند و برای انتخابات خبرگان ثبت نام خواهند کرد.
۶-در خانواده امام اگرچه از ابتدای شروع انقلاب تفکرات و اندیشه‌های مختلفی وجود داشته اما نقطه اشتراک همه ایشان استقلال از گروه‌های سیاسی است لذا جناب حاج حسن آقا نیز به طور مستقل در انتخابات شرکت خواهند کرد. البته طبیعی است که همه علاقه‌مندان به امام از این نوع حضور خوشحال خواهند شد.
٧- امیدواریم که نتیجه دو انتخابات پیش رو مجالسی باشد که در راه تقویت و تأیید نظام و رهبری معظم انقلاب و سایر ارکان نظام گام بردارد چراکه به جد معتقدیم که نام امام با نظام و ولایت‌فقیه گره‌خورده و تضعیف ارکان نظام تضعیف امام راحل خواهد بود.

منبع:جماران

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: