تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۰ - ۰۵:۵۳ کد مطلب 83721

پنتاگون:وزیر دارایی داعش را کشتیم

عضو ارشد پنتاگون و سخنگوی ائتلاف به رهبری آمریکا در جنگ با داعش امروز پنجشنبه در کنفرانسی خبری گفت که در حملات اواخر ماه نوامبر در عراق،‌ سه عضو ارشد داعش از جمله وزیر دارایی آنها کشته شدند. به گزارش پایگاه ۵۹۸، سخنگوی ائتلاف به رهبری آمریکا در جنگ با داعش مدعی شده که سه […]

عضو ارشد پنتاگون و سخنگوی ائتلاف به رهبری آمریکا در جنگ با داعش امروز پنجشنبه در کنفرانسی خبری گفت که در حملات اواخر ماه نوامبر در عراق،‌ سه عضو ارشد داعش از جمله وزیر دارایی آنها کشته شدند.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، سخنگوی ائتلاف به رهبری آمریکا در جنگ با داعش مدعی شده که سه تن از اعضای ارشد این سازمان تروریستی از جمله وزیر دارایی آنها کشته شدند.

در ادامه خبرهایی که از اقدامات آمریکا در مقابله با داعش ارائه می‌شود، امروز پنجشنبه سخنگوی ائتلاف واشنگتن در مقابله با داعش آخرین خبرها در این باره را اعلام کرد.

این مقام پنتاگون که از مرکز بغداد در حال ارائه گزارش بود، گفت: «در اواخر ماه نوامبر ما ابو صلاح وزیر دارایی داعش را کشتیم که او یکی از ارشدترین عضو در شبکه مالی داعش بود».

ژنرال «استیو وارن» در ادامه گفت که آمریکا حملاتی علیه سه سرکرده و رهبر شبکه مالی و دارایی داعش انجام داده و آنها را کشته است.

این مقام نظامی آمریکایی همچنین ادعا کرد که طی حملات هوایی هفته گذشته ائتلاف آمریکا حدود ۳۵۰ عضو داعشی کشته شدند.

در بخش دیگری از اظهارات استیو وارن وی با تایید هدف قرار گرفته شدن نیروهای عراقی در حملات هوایی ائتلاف گفت که فقط یک نیروی امنیتی عراق در این حملات هدف قرار گرفت.

او با اشاره به اظهارات اشتون کارتر درباره آمادگی آمریکا برای ارسال بالگردهای نظامی آپاچی به عراق برای آزادسازی الرمادی تاکید کرد که حیدر العبادی نخست‌وزیر این کشور هنوز درخواستی در این زمینه نداده است.

سخنگوی ائتلاف آمریکا درباره هماهنگی‌ها و گفتگوها با روسیه برای جلوگیری از درگیری‌ها و برخوردهای احتمالی نظامی دو کشور در سوریه و عراق گفت که «ما هر روز با روس‌ها در حال گفتگو هستیم اما هدف‌های حملات را با هم در میان نمی‌گذاریم».

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: