تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۱ - ۰۰:۳۷ کد مطلب 83746

روسیه کار بر نیروگاه اتمی ترکیه را متوقف کرد

بنا به اعلام منابع ترکیه، روسیه ادامه ساخت نیروگاه اتمی ترکیه را متوقف کرده است. به گزارش پایگاه ۵۹۸، به نقل از آبزرور، منابع ترک اعلام کرده‌اند که روسیه ادامه فعالیت برای ساخت نیروگاه اتمی  ۱۲۰۰ مگاواتی برق این کشور را متوقف کرده است. قرارداد ساخت این نیروگاه در سال ۲۰۱۳ و به ارزش ۲۰ […]

بنا به اعلام منابع ترکیه، روسیه ادامه ساخت نیروگاه اتمی ترکیه را متوقف کرده است.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، به نقل از آبزرور، منابع ترک اعلام کرده‌اند که روسیه ادامه فعالیت برای ساخت نیروگاه اتمی  ۱۲۰۰ مگاواتی برق این کشور را متوقف کرده است.

قرارداد ساخت این نیروگاه در سال ۲۰۱۳ و به ارزش ۲۰ میلیارد دلار بین دو کشور روسیه و ترکیه منعقد شده است و قرار بود اولین فاز این نیروگاه در سال ۲۰۱۹ به بهره‌برداری برسد.

برخی کارشناسان معتقدند که ترکیه در این زمینه اغراق کرده و روسیه فعالیت خود در ساخت این نیروگاه را متوقف نکرده بلکه کند کرده است.

به نظر می‌رسد روسیه قصد دارد تا به دلیل حمله ترکیه به جت جنگنده این کشور بر فراز سوریه دولت اردوغان را تنبیه کند.

این احتمال وجود دارد تا روسیه پس از توقف یا کند کردن فعالیت در ساخت نیروگاه اتمی این کشور به سراغ قراردادهای گازی خود با ترکیه برود.

سالانه ۲۰میلیارد دلار گاز از روسیه به ترکیه صادر می‌شود که در صورت قطع شدن این گاز حتی برای یک روز، ترکیه به طور کامل فلج می‌شود.

یکی از دلایل وابسته شدن ترکیه به این گاز، تأمین حجم قابل توجهی از برق مورد نیاز این کشور از طریق نیروگاه‌های گازی استفاده‌کننده از گاز روسیه است.

در حال حاضر روسیه فعالیت بر خط لوله انتقال گاز زیر سطحی خود به ترکیه را نیز متوقف کرده است.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: