تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۳ - ۰۰:۱۸ کد مطلب 83925

یک منبع مطلع به میدان ۷۲ خبر داد: زعیم شیعیان نیجریه زنده است/ برادرم در نزدیکی منزل شیخ شهید شد

یکی از شیعیان نیجریه حاضر در ایران در مصاحبه با میدان ۷۲ خبر شهادت شیخ زاکزاکی زعیم شیعیان نیجریه را رد کرد. این فرد که نخواست هویتش فاش شود، با اشاره به تماس تلفنی خود با خانواده و نزدیکان شیخ زاکزاکی خبر شهادت ایشان را تکذیب کرده و اظهار داشت: هنوز مشخص نیست که شیخ زاکزاکی توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده یا اینکه توسط حلقه محافظان خود به مکان امنی منتقل شده است.

به گزارش اختصاصی میدان ۷۲، یکی از شیعیان نیجریه حاضر در ایران در مصاحبه با میدان ۷۲ خبر شهادت شیخ زاکزاکی زعیم شیعیان نیجریه را رد کرد.

این فرد که نخواست هویتش فاش شود، با اشاره به تماس تلفنی خود با خانواده و نزدیکان شیخ زاکزاکی خبر شهادت ایشان را تکذیب کرده و اظهار داشت: هنوز مشخص نیست که شیخ زاکزاکی توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده یا اینکه توسط حلقه محافظان خود به مکان امنی منتقل شده است.

وی بیان کرد: در حمله ای که امروز به منزل شیخ صورت گرفته برادر من نیز به همراه بیش از ۲۰۰ تن از شیعیان نیجریه به شهادت رسیده است.

گفتنی است بامداد روز یکشنبه نیروهای ارتش نیجریه به منزل شخصی شیخ «ابراهیم زکزاکی» رهبر شیعیان نیجریه در منطقه «گیسلو» در شهر «زاریا» در ایالت «کادونا» چندین نفر از نزدیکان شیخ زاکزاکی به همراه ۲۰۰ تن از شیعیان نیجریه به شهادت رسیدند.

جنبش اسلامی نیجریه نیز با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد در جریان حمله نیروهای ارتش این کشور به محل اقامت شیخ زکزاکی، چندین عضو ارشد این جنبش از جمله شیخ محمد توری، دکتر مصطفی سعید، ابراهیم عثمان و جمی گلیما به شهادت رسیده‌اند.

همچنین «زینت ابراهیم» همسر شیخ زکزاکی و سید علی پسر وی نیز در میان ده‌ها شهید حملاتی هستند که از شب گذشته صورت گرفته و امروز نیز ادامه یافت.

شیخ زکزاکی جمعا ۴ پسر داشت که سه نفر از آن‌ها سال گذشته در جریان حمله ارتش به راهپیمایی روز قدس شهید شدند و تنها پسر باقی‌مانده وی یعنی علی نیز امروز شهید شده است.

ارتش نیجریه از دیشب به سه محل، یعنی حسینیه بقیه الله، خانه شیخ زکزاکی و دارالرحمه شهر زاریا حمله کرده است.

رویترز: شیخ زاکزاکی توسط ارتش بازداشت شده است

ابراهیم موسی سخنگوی جنبش اسلامی اعلام کرده است که در حال حاضر از محل حضور شیخ زکزاکی و وضعیت سلامت او خبری در دست نیست. با این حال، خبرگزاری رویترز به نقل از «شیهو عمر» کمیسیونر پلیس منطقه تائید کرده است که شیخ زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه توسط ارتش بازداشت شده است.

در جریان درگیری‌های شب گذشته دستکم ۱۰ نفر از حامیان شیخ زکزاکی که برای جلوگیری از ورود نیروهای نظامی اطراف محل اقامت وی حلقه انسانی تشکیل داده بودند، به ضرب گلوله نظامیان شهید شده‌اند.

گفته می‌شود که بر اثر این حمله که با پرتاب مواد منفجره نیز همراه بوده، بخشی از ساختمان محل اقامت شیخ زکزاکی تخریب شده است.

بنا بر اعلام سخنگوی جنبش اسلامی، نیروهای ارتش حتی افراد زخمی را نیز هدف گلوله قرار داده و آن‌ها را به شهادت رسانده‌اند.

این جنبش ادعای ارتش مبنی بر تلاش این گروه برای ترور فرمانده ارتش را نیز از اساس رد کرده و آن را «دروغی آشکار» توصیف کرده است. سخنگوی شیعیان نیجریه دولت این کشور را مسئول کامل اتفاقات دو روز گذشته دانسته و اقدامات نظامیان علیه اقلیت شیعه در این کشور را به شدت محکوم کرده است.

  1. ناشناس :
    آیا موافقید؟ Thumb up 6 Thumb down 0

    همین الان همه شیعیانی که این خبر را می خوانند برای سلاممتی شیخ زکزاکی و آزادیش متوسل به حضرت صاحبالزمان بشوند و صدقه بدهند. هر کس جا هم جمعی از شیعه هستند جدیث کسا را بخوانند.

  2. محمد :
    آیا موافقید؟ Thumb up 5 Thumb down 0

    میلیون ها نفرو این مرد شیعه کرد

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: