تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۳ - ۱۳:۲۷ کد مطلب 83937

می‌خواهند انتظارات مردم را افزایش دهند

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه برخی درصدند انتظارت مردم از دولت را در پساتحریم افزایش دهند تا دولت هر چه تلاش می‌کند انتظارات برآورده نشود گفت: ادغام وزارتخانه‌‌های نفت و نیرو در حد یک پیشنهاد است. به گزارش پایگاه ۵۹۸، معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه برخی درصدند انتظارت مردم از دولت […]

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه برخی درصدند انتظارت مردم از دولت را در پساتحریم افزایش دهند تا دولت هر چه تلاش می‌کند انتظارات برآورده نشود گفت: ادغام وزارتخانه‌‌های نفت و نیرو در حد یک پیشنهاد است.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه برخی درصدند انتظارت مردم از دولت را در پساتحریم افزایش دهند تا دولت هر چه تلاش می‌کند انتظارات برآورده نشود گفت: ادغام وزارتخانه‌‌های نفت و نیرو در حد یک پیشنهاد است.

اسحاق جهانگیری در دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت پتروشیمی ایران با اشاره به اینکه زمانبندی صورت گرفته برای اجرای برجام به خوبی در حال انجام است گفت: در حال حاضر سازمان بین المللی انرژی هسته ای باید در مورد عملکرد ایران قطعنامه‌ای صادر کند که بعد از آن می‌توان در این باره دقیق‌تر صحبت کرد. با اجرای برجام مشخص خواهد شد که چه کار مهمی در کشور انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه بعد از توافق در مردادماه دولت مصمم شد برای پساتحریم برنامه‌ریزی کند گفت: کارهای مهمی بویژه توسط وزارت نفت در این زمینه انجام شده است. این وزارتخانه نسبت به سایر دستگاه‌ها پیشتاز بوده به طوری که علاوه بر تدوین مدل جدید قراردادهای نفتی و نهایی کردن آن طرح‌های خود را برای توسعه نیز اعلام کرده است. باقی دستگاه‌ها نیز با توجه به تعهدی که دارند باید زمینه‌های سرمایه‌گذاری در بخش خود را اعلام کنند. 

جهانگیری با اشاره اینکه انتظارات انباشته شده مردم نسبت به سالهای گذشته بالاتر رفته است گفت: مردم توقع دارند با لغو تحریم‌ها  دولت برای حل مشکلات اقتصادی گامهای بلندی بردارد البته دولت مصمم است مسیر توسعه کشور سرعت بیشتری یابد. 

معاون اول رئیس جمهور افزود عده‌ای برای آنکه شیرینی نتیجه مذاکرات در کام مردم ننشیند سعی می‌کنند تا انتظارات مردم را از دولت در پساتحریم افزایش دهند تا هر چه دولت تلاش می‌کند  انتظاارت برآورده نشود اما دولت برای برآورده کردن خواسته‌‌های مردم تلاش خود را خواهد کرد. 

جهانگیری با اشاره به اینکه در زمان تحریم‌ها علیه کشور در همه بخش ها بویژه صنعت پتروشیمی توان داخلی به خوبی ارتقا یافت تاکید کرد: شرکای خارجی باید مطمئن و راهبردی باشند؛ آنها نباید وسط راه ما را تنها بگذارند ما از عملکرد برخی شرکتهای خارجی در زمان تحریم‌ها ناراحت هستیم از شرکتهای داخلی انتظار داریم در انتخاب شریک خارجی خود شرکای مطمئنی را انتخاب کنند.

وی با تاکید بر اینکه تدوین برنامه ششم توسعه باید منطبق بر سیاست‌های اقتصادی مقاومتی باشد گفت: سیاست‌های اقتصاد مقاومتی حتما باید در پساتحریم عملیاتی شود. در این زمینه صنعت پتروشیمی بهترین صنعت برای دستیابی به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است؛ این سیاست‌ها ۵ رویکرد اصلی دارد که باید در همه دستگاه‌ها و شرکتها عملیاتی شود در غیر این صورت آن شرکت از نظر اقتصادی با مشکل مواجه خواهد شد.

جهانگیری خبرهای منتشر شده در مورد انحلال وزارت نفت و نیرو و ادغام آنها در وزارتخانه جدید انرژی را در حد یک پیشنهاد دانست و گفت:‌در مورد این موضوع تصمیمی نگرفته نشده و نیاز به بحث کارشناسی است.

وی با انتقاد از روند خصوصی‌سازی در صنعت پتروشیمی گفت: با توجه به اینکه این صنعت می‌تواند برای کشور ارزآوری و اشتغال ایجاد کند بهتر است واگذاری‌های جدید در صنعت پتروشیمی به روش جدید صورت گیرد به طوری که مردم این بار سهامدار صنعت پتروشیمی شوند.

منبع: تسنیم

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: