تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۳ - ۲۰:۱۳ کد مطلب 84032

بوی گاز اسرائیل به مشام اردوغان خورد

یک وبگاه خبری نزدیک به محافل اطلاعاتی رژیم صهیونیستی ضمن اشاره به سخنان رییس جمهور ترکیه در عادی شدن روابط با اسرائیل، از احتمال معامله گازی تل آویو-آنکارا خبر داد. به گزارش پایگاه ۵۹۸، «رجب طیب اردوغان» رییس جمهور ترکیه  امروز (دوشنبه) در اظهار نظری عنوان داشته است، عادی سازی روابط بین ترکیه و اسرائیل […]

یک وبگاه خبری نزدیک به محافل اطلاعاتی رژیم صهیونیستی ضمن اشاره به سخنان رییس جمهور ترکیه در عادی شدن روابط با اسرائیل، از احتمال معامله گازی تل آویو-آنکارا خبر داد.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، «رجب طیب اردوغان» رییس جمهور ترکیه  امروز (دوشنبه) در اظهار نظری عنوان داشته است، عادی سازی روابط بین ترکیه و اسرائیل فواید زیادی برای منطقه دارد.

به نوشته وبگاه «دبکا فابل» تل آویو و آنکارا گفت‌وگو برای خرید گاز از اسرائیل را آغاز کرده‌اند و تقلای ترکیه برای روابط گرم با اسرائیل به خاطر پیشنهاد فوری در خرید گاز است که چندی قبل (۸ دسامبر) در قالب یک مقاله بلندی در روزنامه ترکیه‌ای دیلی صباح منتشر شد  که در آن مشخص شد «یوزی کوهن» رییس فعلی موساد به شدت در پی مذاکره با آنکارا برای عقد یک قرارداد بوده است.

بر اساس این گزارش، به دلیل موضع گیری رسانه‌های متعلق به مخالفان سیاسی دولت اسرائیل که مدعی‌اند منابع گازی اسرائیل مشتری خارجی ندارد، این موضوع به طور گسترده مطرح نشده است .

به گزارش دبکا فایل،  رجب طیب اردوغان امروز دوشنبه در اظهار نظری عادی سازی روابط با اسرائیل را مشروط به پرداخت غرامت بابت ماجرای کشتی ماوی مرمره و البته رفع محاصره فلسطینیان نمود.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: