تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۳ - ۲۲:۰۰ کد مطلب 84036

نیمی از بازار سلاح جهان، در اختیار آمریکا است

بر اساس گزارش یک موسسه سوئدی، آمریکا بیشترین سهم را از فروش سلاح در سال گذشته میلادی داشت

به گزارش میدان ۷۲ ، در بحران وجود داعش در خاورمیانه و درگیری ملت های مسلمان با یکدیگر ، آمریکا و رژیم صهیونیستی برنده های این درگیری خونین هستند . رژیم صهیونیستی با ایجاد حاشیه امن برای خود و آمریکا نیز اقتصاد مرده خود را با فروش اسلحه به کشور های عربی زنده کرد .بر اساس گزارش یک موسسه سوئدی، آمریکا بیشترین سهم را از فروش سلاح در سال گذشته میلادی داشت.

بنا به گزارش موسسه موسوم به «انستیتیوی تحقیقاتی بین المللی صلح استکهلم»، آمریکا و کشورهای غربی همچنان سهم عمده ای از بازار فروش سلاح را در اختیار دارند. از هر صد دلار پول حاصل از فروش سلاح، هشتاد دلار به جیب شرکتهای آمریکایی و اروپای غربی سرازیر می شود. اما در سال گذشته شرکتهای روس و آسیایی به سهمشان اضافه کرده اند.

بر اساس این گزارش شرکتهای آمریکایی بیش از نیمی از بازار سلاح در جهان را در اختیار دارند. دو کشور بریتانیا و روسیه با فاصله زیادی در مکان دوم و سوم قرار گرفته اند.

در این گزارش اطلاعات مربوط به چین در نظر گرفته نشده است.شرکت دفاعی آمریکایی «لاکهید مارتین» همچنان در صدر فهرست صد شرکت بزرگ دفاعی قرار دارد. فروش این شرکت در سال ۲۰۱۴ حدود ۴ درصد افزایش داشت.

درآمد صد شرکت بزرگ تولید سلاح در سال ۲۰۱۴ برای چهارمین سال متوالی کاهش داشت و به رقم حدود ۴۰۰ میلیارد دلار رسید. با وجود این کاهش کلی، درآمد شرکتهای فروش سلاح روس، افزایش چشمگیری داشته است. دو شرکت روس جدید هم توانسته اند راه خود را به فهرست صد شرکت بزرگ فروش سلاح باز کنند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: