تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۴ - ۰۴:۵۰ کد مطلب 84061

گاردین: رفسنجانی به دنبال تابو شکنی است

انعکاس سخنان هاشمی رفسنجانی در یک روزنامه انگلیسی یک روزنامه انگلیسی در گزارشی به سخنان اخیر اکبر هاشمی رفسنجانی پرداخت و اقدام او را جهت جلب نظر عمومی نام نهاد. به گزارش پایگاه ۵۹۸، به دنبال سخنان چند روز اخیر «اکبر هاشمی رفسنجانی» که رسانه‌های غربی به ویژه آمریکایی و انگلیسی از وی به عنوان […]

انعکاس سخنان هاشمی رفسنجانی در یک روزنامه انگلیسی

یک روزنامه انگلیسی در گزارشی به سخنان اخیر اکبر هاشمی رفسنجانی پرداخت و اقدام او را جهت جلب نظر عمومی نام نهاد.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، به دنبال سخنان چند روز اخیر «اکبر هاشمی رفسنجانی» که رسانه‌های غربی به ویژه آمریکایی و انگلیسی از وی به عنوان چهره میانه رو نام می‌برند، روزنامه انگلیسی «گاردین» که با دقت خاصی مسائل روز سیاسی ایران را دنبال می‌کند، نوشت: اکبر هاشمی رفسنجانی ، رییس جمهور پیشین ایران با سخنان اخیر خود در پی تابو شکنی برآمده است.

این روزنامه در ادامه با پرداختن به مباحث مجلس خبرگان و وظایف محول بر آن و انتخابات پیش رو در ماه فوریه ۲۰۱۶ (اسفند سال جاری) نوشت:  «حسن روحانی» رییس جمهور میانه روی ایران و یارانش امید دارند با بهره‌وری از محبوبیت حاصل شده از توافق هسته‌ای که منجر به رفع تحریم‌ها می‌شود، اکثریت کرسی‌های مجلس خبرگان و مجلس را در انتخاباتی که همزمان انجام می‌شود، کسب کنند.

به نوشته این روزنامه، حسن روحانی و اکبر هاشمی رفسنجانی هر دو عضو مجلس خبرگان هستند و قصد شرکت در انتخابات بعدی را دارند.

گاردین در بخش دیگر این گزارش به صراحت نوشت: اظهار نظرهای رفسنجانی به هدف جلب حمایت عمومی در انتخابات و نیز حمایت از یارانش و قدرت گرفتن بیشتر آن‌ها برای موارد مهم آینده است.

چندی قبل نیز خبرگزاری آمریکایی «آسوشیتدپرس» در گزارشی نوشت: اکبر هاشمی رفسنجانی رییس جمهور ادوار گذشته ایران از اعلام آمادگی خود برای شرکت در انتخابات اسفند ماه مجلس خبرگان خبر داده است.

آسوشیتدپرس نوشت: یک روزنامه اصلاح طلب ایران نقل قولی را از هاشمی رفسنجانی مبنی بر این منتشر ساخت: «انشا الله، در انتخابات مجلس خبرگان شرکت می‌کنم.»

این خبرگزاری آمریکایی در خاتمه گزارش خود عنوان داشت: رفسنجانی ۸۱ ساله روابط گرمی با «حسن روحانی» رییس جمهور ایران دارد و نامزدی او در انتخابات چالشی برای اصولگرایان است.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: