تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۴ - ۰۴:۴۷ کد مطلب 84063

احضار کاردار نیجریه به وزارت امور خارجه

در پی حمله ارتش نیجریه به حسینیه شیعیان در شهر زاریا، کاردار نیجریه در تهران به وزارت امور خارجه فراخوانده شد. به گزارش پایگاه ۵۹۸، در پی حمله ارتش نیجریه به حسینیه شیعیان در شهر زاریا که منجر به کشته و زخمی شدن تعداد زیادی از شیعیان نیجریه به رهبری ابراهیم زاکزاکی، رهبر حرکت اسلامی […]

در پی حمله ارتش نیجریه به حسینیه شیعیان در شهر زاریا، کاردار نیجریه در تهران به وزارت امور خارجه فراخوانده شد.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، در پی حمله ارتش نیجریه به حسینیه شیعیان در شهر زاریا که منجر به کشته و زخمی شدن تعداد زیادی از شیعیان نیجریه به رهبری ابراهیم زاکزاکی، رهبر حرکت اسلامی نیجریه شد، بعد از ظهر دوشنبه کاردار نیجریه در تهران به وزارت  امور خارجه فراخوانده شد و مراتب نگرانی جمهوری اسلامی ایران نسبت به وقوع این حادثه به وی ابراز گردید.

 رییس اداره اول آفریقای وزارت امور خارجه ضمن محکومیت این حمله و غیر قابل قبول دانستن آن، بر مسئولیت دولت نیجریه جهت حفظ جان و اماکن شیعیان خصوصاً رهبر حرکت اسلامی آن کشور تاکید نمود.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران با جدیت خواستار مشخص شدن ابعاد حادثه، مداوای مجروحان و جبران خسارات وارده در اسرع وقت می باشد.

کاردار نیجریه نیز در این ملاقات ضمن تاکید بر روابط خوب دو کشور، اظهار داشت مراتب نگرانی جمهوری اسلامی ایران را در اسرع وقت به دولت متبوع خود منعکس و پس از دریافت اطلاعات لازم، مراتب را اعلام می نماید.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: