تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۴ - ۲۳:۴۳ کد مطلب 84214

مهدی محمدی:

قطعنامه امروز PMD هسته‌ای را می بندد و PMD موشکی را باز می‌کند

با شرایطی که امروز از برجام حاصل ایران شده است باید گفت که نام دولت روحانی به عنوان دولتی که برای منافع زودگذر سیاسی خود خسارتهای. راهبردی به کشور وارد کرد

به گزارش میدان ۷۲ و نقل از نسیم ، مهدی محمدی کارشناس هسته ای با اشاره به اینکه ” از امروز معادلات جدیدی بر امنیت ملی ایران حاکم خواهد بود” گفت: قطعنامه شورای حکام به مدت حداقل ١٠ سال ایران را در دستور کار حفظ می کند. ایران از امروز رسما یک استثنا از ان پی تی است و قرار دادن این مساله با برجام و ضمیمه های آن باعث می شود معادلات جدیدی بر امنیت ملی ایران حاکم خواهد بود.

محمدی در ادامه  تاکید کرد که قطعنامه شورای حکام به مدت حداقل ١٠ سال ایران را در دستور کار حفظ می کند و گفت: ایران از امروز رسما یک استثنا از NPT است  و مصوبه امروز  PMD هسته‌ای را می بندد و PMD موشکی و سلاح‌های متعارف را باز می‌کند.

کارشناس مسائل هسته ای با ابراز نگرانی از تبعات گزارش آمانو و نوع بستن پرونده  PMD گفت: تحولات نگران کننده بسیاری در راه است.

مهدی محمدی ادامه داد: با شرایطی که امروز از برجام حاصل ایران شده است باید گفت که نام دولت روحانی به عنوان دولتی که برای منافع زودگذر سیاسی خود خسارتهای. راهبردی به کشور وارد کرد در تاریخ خواهد ماند، چرا که ۴ سند برجام، قطعنامه ٢٢٣١، ارزیابی آقای آمانو و قطعنامه شورای حکام زیر ساخت تهدیدات نوین علیه ایران خواهند بود.

وی در پایان با تاکید بر اینکه “ترکیب این اسناد یاد شده در تاریخ معاهدات خلع سلاحی سابقه ندارد” گفت: ایران تنها کشوری است که برنامه ای این چنینی برای آن طراحی شده است و متاسفانه برخی افراد در داخل کشور نیز با آن همراهی کرده و در حال تکمیل پازل غرب هستند. آقای هاشمی امروز در حال اجرای برخی ضمیمه های محرمانه برجام است.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: