تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۵ - ۱۰:۴۲ کد مطلب 84238

سخنگوی وزارت ارشاد: ممنوع التصویری خاتمی قبلا به رسانه ها ابلاغ شده است

نوش آبادی گفت: چیزی که مسلم است این است که تصمیم قوه قضائیه به مطبوعات ابلاغ شده است. به طور کل رسانه ها نیز به این تصمیمات آگاهند و به این تصمیمات احترام گذاشتند.

به گزارش میدان ۷۲، حسن نوش آبادی، سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، در خصوص شائبه های پیش آمده در بحث ممنوه التصویری رئیس دولت اصلاحات، اظهار داشت: من در کنفرانس خبری در پاسخ به خبرنگاری در خصوص نظر ممنوع التصویری رئیس دولت اصلاحات، نکاتی را ارائه کردم که بعضی از سایت ها و نشریات، برداشت های جناحی و متفاوت داشتند. ما بر اساس قانون مطبوعات شورای عالی امنیت ملی را لازم الاجرا می دانیم و مصوبات این شورا بر اساس اصل ۱۶۷ قانون اساسی باید تایید مقام معظم رهبری برسد.
موضع وزارت ارشاد ، همان موضع قوه قضائیه است
مشاور حقوقی و پارلمانی معاون رئیس جمهور، با تاکید بر عدم تعارض ارشاد با تصمیمات قوه قضائیه، اظهار داشت: نظر مقام های قضائی برای وزارت ارشاد قابل احترام است و نظر مقام های قضایی اجرا می شود و نشریات و رسانه ها به طور کلی  به نظر قوه ی قضائیه احترام گذاشتند و رعایت می کنند.
وی افزود:اما بحث من چیز دیگری بود، ما به لحاظ  حقوقی مفاد قانون مطبوعات را مدنظر می گیریم و چون این مصوبه از طرف شورای عالی امنیت ملی به ما ابلاغ نشده است، وزارت ارشاد در این رابطه موضع خاصی ندارد. موضع وزارت ارشاد همان تصمیماتی است که گرفته شده، می باشد.
سخگوی وزارت فرهنگ و ارشاد، اذعان داشت: روند تصمیمات قوه قضائیه دنبال می شود و وزارت ارشاد نیز در این تصمیمات دخالتی نمی کند. در ضمن ما بنایی برای تقابل با قوه ی قضائیه نداریم چرا که آن ها قوه ای مستقل هستند. ما به عنوان قوه ی مجریه، قوه ی معارض نیستیم. وزارت ارشاد نگاه فرهنگی دارد و نگاه های سیاسی و امنیتی به حوزه ما بر نمی گردد.
وزارت ارشاد در تصمیمات قوه قضائیه دخالت ندارد
نوش آبادی، با اشاره به شفافیت قانون مطبوعات، خاطر نشان کرد: نظارت بر اساس قانون مطبوعات، به صورت شفاف و روشن انجام می شود. موضوعات و حد و مرز ها در قانون مطبوعات تعریف شده و تخلفات، جرائم و تنبیهات در آن پیش بینی شده است. در نهایت برخورد هیئت نظارت، توقیف یک نشریه رقم می خورد اما صدور حکم به حوزه ی قضایی بر می گردد. اگر تخلفی در مطبوعات صدور بگیرد، مرجع قضایی باید برای آن حکم صادر کند.
معاون حقوقی٬مجلس و امور استانها وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، تصریح کرد: ما در گذشته خیلی از نشریات و مطبوعاتی که تخلف داشتند و قانون و مقررات را رعایت نمی کردند را تذکر دادیم و بعضی از آن ها را به مراجع قضایی معرفی کردیم و مراجع قضایی گاهی تصمیم گرفتند، تنبیه کنند و گاهی هم تبرئه کردند و وزارت ارشاد هیچ دخالتی در این زمینه نداشته است.
وی افزود: چه در زمانی که یک مدیر مسئول رسانه را مجرم شناختند و او را مستحق مجازات دانستند و چه در زمانی که مدیر مسئولی را علیرغم اینکه ما او را به عنوان متخلف ارجاع دادیم، تبرئه کردند. ما به تصمیمات قوه قضائیه احترام می گذاریم.
ممنوع التصویری خاتمی قبلا به رسانه ها ابلاغ شده است
مشاور حقوقی و پارلمانی معاون رئیس جمهور، با بیان اینکه ممنوع التصویری به دستور قوه قضائیه صورت گرفته شده است، تاکید داشت: این دستور محترم بوده و اتفاقا تصمیم ممنوع التصویری، قبلا به مطبوعات و رسانه ها ابلاغ شده و رسانه ها نیز به این تصمیم احترام گذاشتند و کسی هم در این خصوص موضع گیری نکرده است.
نوش آبادی در پایان گفت: در عین حال این بحث مطرح است که این تصمیم، تصمیمی قضائی یا امنیتی است  اما چیزی که مسلم است این است که تصمیم به مطبوعات ابلاغ شده است. به طور کل رسانه ها نیز به این تصمیمات آگاهند و به این تصمیمات احترام گذاشتند.
منبع : تهران پرس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: