تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۵ - ۱۵:۲۱ کد مطلب 84271

پسابرجام و بحران صنعتی در کشور؛

۸۰درصد تولید تعطیل و نیمه‌تعطیل است

رئیس کمیسیون صنعت و معدن اتاق تهران با بیان اینکه فقط ۲۰ درصد واحدهای صنعتی با بیش از ۵۰ درصد ظرفیت فعالیت می کنند، افزود: این آمار نگران کننده است و باید تدبیر مناسبی برای رفع مشکلات واحدهای صنعتی کشور به کار گرفته شود.

به گزارش میدان ۷۲، مهدی پورقاضی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اینکه در حال حاضر ۳۰ درصد واحدهای صنعتی کشور تعطیل هستند، اظهار داشت: ۵۰ درصد واحدهای صنعتی هم در نیمه تعطیلی به سر می‌برند.

رئیس کمیسیون صنعت و معدن اتاق تهران با بیان اینکه فقط ۲۰ درصد واحدهای صنعتی با بیش از ۵۰ درصد ظرفیت به فعالیت می پردازند، افزود: این آمار نگران کننده است و باید تدبیر مناسبی برای رفع مشکلات واحدهای صنعتی کشور به کار گرفته شود.

وی تصریح کرد: به نظر می‌رسد دولت در این شرایط با اصلاح ساختار اقتصادی و آزادسازی اقتصاد بتوانیم رونق را برای فعالیت واحدهای تولیدی باز گرداند.

پورقاضی با اعلام اینکه هنوز دولت در پرداخت بدهی‌های خود اقدامات لازم را انجام نداده است، گفت: اگر بدهی‌های دولت صفر شود تا حدودی روند تأمین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی به سرعت بیشتری همراه خواهد شد.

  1. مصرف کننده بدبخت :
    آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

    فکر کنم این یکی از دروغ های است برای هپلی هپو کردن یارانها مردم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: