تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۵ - ۱۹:۱۳ کد مطلب 84286

لاریجانی: شرارت غربی‌ها پایان یافت

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به پرونده PMD اظهار کرد: بعد از گذشت مدت زمان طولانی، با گزارش مدیرکل آژانس این پرونده پایان یافته و مشخص شد که ایران به دنبال دستیابی به سلاح هسته‌ای نبوده است.

به گزارش میدان۷۲ علی لاریجانی عصر امروز در همایش تجلیل از داوطلبان جمعیت هلال احمر قم که در سالن همایش‌های شهرداری قم برگزار شد عبور از مصوبه شورای حکام را مشابه گذر کردن از یک گردنه سخت دانست و بیان کرد: این پیروزی خاتمه‌ای بر شرارت ۱۰ ساله غربی‌ها بود.

وی در ادامه با بیان اینکه به ماجرای PMD که موجب ماجراجویی غربی‌ها علیه ایران بود پایان یافت، بیان کرد: غربی‌ها با گزارش‌های دروغ این مسئله را دنبال می‌کردند که ایران در پرونده هسته‌ای به دنبال تولید سلاح است و بعد از گذشت مدت زمان طولانی با گزارش مدیرکل آژانس این پرونده پایان یافته و مشخص شد که ایران به دنبال دستیابی به سلاح هسته‌ای نبوده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی گزارش آمانو را مورد توجه قرار داد و ابراز کرد: هرچند در لا به لای این گزارش حرف‌های نادرستی زده شده بود اما جمع بندی آن به نفع ایران تمام شد.

وی تصریح کرد: سئوال ما از شورای امنیت این است که شما چرا با اینکه می‌دانستید ادعاها و گزارش‌های علیه ایران از پایه‌های سستی برخوردار بودند این همه درشتی و سختگیری نسبت به ملت ایران روا داشتید؟

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ادعای شورای امنیت مبنی بر مطالعات ایران در زمینه سلاح هسته‌ای اظهار کرد: پایه تحریم‌ها بر این اساس بود که شورای امنیت ادعا می‌کرد ایران به سمت تولید سلاح هسته‌ای رفته درحالی که اکنون می‌گویند ایران حداکثر مطالعاتی در این زمینه داشته و البته چنین مطالعات و تحقیقاتی حق تمام کشورهایی است که عضو آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای هستند و اشکالی بر آن وارد نیست.

وی اضافه کرد: با وجود ادعاهای بعضی‌ها در داخل مبنی بر غلط بودن مسیر مذاکرات، حل مسئله PMD و پایان این شرارت بین المللی بیانگر این بود که مسیر دیپلماسی و مذاکرات مسیر صحیحی بود و جمهوری اسلامی در سطح کلان یک تصمیم درست و سنجیده‌ای گرفت.

لاریجانی بیان کرد: حاصل دو سال مذاکرات سخت لغو تحریم‌های شورای امنیت، اروپا و آمریکا بود که البته اجرای آن منوط به اقدامات ایران است و این اقدامات از امروز شروع شده‌اند و چند هفته دیگر شاهد اجرای لغو تحریم‌ها خواهیم بود.

وی تاکید کرد: اینکه غنی سازی، تحقیقات و آب سنگین اراک – که تغییراتش در راستای مدرن سازی است – حفظ شدند و تحریم‌های ظالمانه خاتمه یافتند دستاورد بزرگی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح مجلس سنای آمریکا مبنی بر لزوم تجدید نظر در دریافت ویزای آمریکا برای کسانی که به ایران سفر می‌کنند، گفت: هرچند این مسئله امر مهمی نیست اما ایذایی است و برخلاف بندهای ۲۸ و ۲۹ برجام است.

وی ادامه داد: اگر آمریکایی‌ها این طرح را دنبال کنند با دست خودشان یک دستاورد را خراب می‌کنند چون برخلاف برجام است و برایشان مشکل ایجاد می‌کنند.

لاریجانی در بخش دیگر سخنان خود به خدمات و فعالیت‌های جمعیت هلال احمر اشاره کرد و گفت: هلال احمر یک سازمان پرتحرک و فعال در سطح جهان است و به ویژه در کشور ما که یک کشور پر حادثه است نقش ویژه‌ای ایفا می‌کند.

وی افزود: استفاده از نیروهای داوطلب و مردمی سبب چابکی و شادابی این سازمان می‌شود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ابراز کرد: وجود ارتباطات عاطفی در این نهاد مردمی ارزشمند است و جای تقدیر و تشکر از دست اندرکاران آن دارد.

وی با ابراز امیدواری نسبت به افزایش بودجه جمعیت هلال احمر اذعان کرد: تلاش می‌کنیم با افزایش بودجه هلال احمر در سال آینده زمینه رشد فعالیت‌های این جمعیت را فراهم کنیم.

منبع: فارس

  1. ناشناس :
    آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

    هیچ بقالی نمی گه ماست من ترشه !

  2. حسن :
    آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

    شتر در خواب بیند پنبه دانه…

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: