تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۶ - ۱۰:۳۱ کد مطلب 84315

آمانو: لغو تحریم‌های ایران تا آخر ژانویه غیرممکن نیست

مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت که لغو تحریمها علیه ایران تا آخر ماه ژانویه ۲۰۱۶ غیرممکن نیست. به گزارش پایگاه ۵۹۸، یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در مصاحبه با رویترز گفت که لغو تحریمهای ایران تا آخر ماه ژانویه ۲۰۱۶ غیرممکن نیست.  آمانو افزود: هدف ایران این است که […]

مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت که لغو تحریمها علیه ایران تا آخر ماه ژانویه ۲۰۱۶ غیرممکن نیست.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در مصاحبه با رویترز گفت که لغو تحریمهای ایران تا آخر ماه ژانویه ۲۰۱۶ غیرممکن نیست. 

آمانو افزود: هدف ایران این است که تحریمها تا آخر ماه ژانویه لغو شود و این مساله غیرممکن نیست. وی ادامه داد: اگر همه چیز خوب پیش برود مساله لغو تحریمها تا پایان ژانویه که همزمان با آغاز روز اجرای توافق هسته ای بین ایران و قدرتهای جهانی است غیرممکن نیست. 

مدیرکل آژانس ادامه داد؛ بازرسان ما در انجا حضور دارند و فعالیتهای آنها را گزارش میکنند، میتوانم بگویم که ایران با سرعتی بالا در حال انجام تعهدات خود است.

رویترز نوشت: با این حال آمانو از ارائه جزئیات بیشتر درباره فعالیتهای ایران خودداری کرد. 

براساس این گزارش، ایران باید تعداد سانتریفیوژهای خود را در سایتهای نظنر و فردو را کاهش دهد و رآکتور اراک را بازطراحی کند.

آمانو در این زمینه گفت: اگر سوال شما این است که آیا ایران برای تکمیل تعهدات خود طی دو سه هفته آینده برنامه ریزی کرده است من میتوانم بگویم که دلیلی ندارد به آن شک کنم. 

وی گفت: اگر همه چیز به خوبی پیش برود مسیر هموار است اما ممکن است مشکلاتی هم باشد. سخت است درباره آن دقیق صحبت کنیم.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: