تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۷ - ۱۲:۰۱ کد مطلب 84387

رهبری فرمودند مجلس خبرگان باید چندین رهبر در آستین داشته باشد

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: الان مجلس خبرگان درپی تعیین رهبر نیست. اقدامات اخیر در راستای فرمایشات خود مقام معظم رهبری است که فرمودند خبرگان باید چندین رهبر در آستین داشته باشد.

به گزارش میدان۷۲ آیت الله سید احمد خاتمی عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با حضور در وزارت کشور برای ثبت نام در دوره پنجم مجلس خبرگان رهبری در جمع خبرنگاران حاضر و در خصوص انگیزه های خود برای حضور در انتخابات اظهار داشت: ما براساس آیه شریفه قران که نظام اسلامی امانتی بزرگ است امروز حضور پیدا کردیم و خود را در معرض انتخاب قرار می دهیم.

وی با بیان آیه ای از قرآن اظهار داشت: قرآن مسئولیت ها را امانت می داند و آن ها که در خود می بینند بار امانت را به دوش کشدند به صحنه می آیند و مردم نیز با حضور در صحنه امینان صالح را در مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی انتخاب می کنند.

آیت الله خاتمی با بیان اینکه در متن قانون اساسی کلمه ای از نظارت نیامده است و اگر قانونگذار مسئله نظارت را مد نظر قرار داشت حدود آن را بیان می کرد اما مقام معظم رهبری یک بار حجت الاسلام محمدی و حجت الاسلام حجازی را در کمیسیون تحقیق فرستادند و بزرگوارانه گزارشی را از روند تصمیم گیری رهبری ارائه دادند.

**کمیسیون تحقیق خبرگان تنها فرد شایسته رهبری ملت را مقام معظم رهبری می داند

وی تصریح کرد: کمیسیون تحقیق خبرگان وظیفه خود را در امر نظارت انجام داده و به این نتیجه رسیده که شایستگی رهبری ملت بر شرایط کنونی را دارد شخص مقام معظم رهبری است.

امام جمعه موقت تهران: با اشاره به اینکه نظارت به معنای مچ گیری خطر بزرگی است تصریح کرد: اما نظارت به معنای واقعی آن در مجلس خبرگان انجام شده است.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری در پاسخ به سوالی مبنی براینکه هاشمی رفسنجانی عنوان کرده که گروهی برای تعیین خبرگان تایید شده اند آیا این خبر را تایید می کنید یا نه گفت: از شکل گیری مجلس اول خبرگان رهبری کمیته ای در این رابطه تشکیل شده بود و گروهی از برجستگان خبرگان انتخاب شدند این گروه برای تعیین رهبری گلچین نشده اند بلکه برای این افراد کسانی را که در مزام رهبری هستند مشخص کرده و راجع به آن ها تحقیق کنند و آن کمیته با رعایت کامل مسئله رازداری این روند را انجام داد و اگر مقام معظم رهبری اسامی این افراد را بخواهند فقط به شخص ایشان عرضه خواهد شد.

**مقام معظم رهبری عنوان کرده اند مجلس خبرگان باید چندین رهبر در آستین داشته باشد

آیت الله خاتمی افزود: با در نظر گرفتن روند ذکر شده مجلس خبرگان در پی تعیین رهبر در شرایط کنونی است و این اقدام در راستای فرمایشی است که بنده شخصا از مقام معظم رهبری شنیده ام که مجلس خبرگان باید چندین رهبر در آستین داشته باشند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی براینکه حضور شما با توجه به اینکه خطیب این هفته نماز جمعه تهران هستید مغایرتی با قانون ندارد گفت: مطابق قانون ایام تبلیغات کاندیداها نباید از تریبون های رسمی استفاده کنند پس تا قبل از فرا رسیدن زمان تبلیغات منع قانونی وجود ندارد و روند کار روندی قانونی است و بنده نیز در این دوره کاملا به این مسئله پای بند بودم.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری هم چنین در خصوص ابهامی که در خصوص تایید اجتهاد برخی از داوطلبین وجود دارد نیز گفت: تعدادی از داوطلبین در شهریور ماه امتحان دادند و اتحاد عده ای توسط شورای نگهبان احراز شد و افرادی که طی یک هفته از امروز نام نویسی می کنند طبق روال از آن ها امتحان کتبی وشفاهی توسط شورای نگهبان گرفته خواهد شد.

وی در پایان در خصوص حضور بانوان برای ثبت نام برای حضور در خبرگان رهبری نیز گفت: در خصوص این مسئله تصمیم گیرندگان فقهای شورای نگهبان هستند و هر چه آن ها تصمیم بگیرند همان عمل خواهد شد.

منبع:خبرگزاری دانشجو

  1. ناشناس :
    آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

    از امثال سید احمدی خاتمی انتظار بصیرت بیشتری می رود. مگر ایشان ماجرای قائم مقام رهبری را فراموش کرده است؟
    هر وقت دلازم باشد خود امام زمان آن شخصی را که مد نظرشان است در آخرین لحظه خواهند آورد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: