تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۹ - ۰۸:۰۲ کد مطلب 84482

۶۰ درصد الرمادی پاکسازی شد

عضو شورای استانداری استان الانبار اعلام کرد که ۶۰ درصد از محورهای الرمادی مرکز این استان از دست داعش آزاد شد. به گزارش پایگاه ۵۹۸، «راجح البرکات العیساوی» عضو شورای استانداری استان الانبار عراق امروز(جمعه) اعلام کرد که ۶۰ درصد از محورهای الرمادی مرکز این استان از دست داعش آزاد و پاکسازی شد. به گزارش […]

عضو شورای استانداری استان الانبار اعلام کرد که ۶۰ درصد از محورهای الرمادی مرکز این استان از دست داعش آزاد شد.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، «راجح البرکات العیساوی» عضو شورای استانداری استان الانبار عراق امروز(جمعه) اعلام کرد که ۶۰ درصد از محورهای الرمادی مرکز این استان از دست داعش آزاد و پاکسازی شد.

به گزارش پایگاه خبری المدی پرس،‌ العیساوی افزود: حمله نیروهای عراقی به الرمادی «خیلی زود» صورت می‎گیرد.

وی افزود: نیروهای امنیتی با حمایت نیروهای مردمی و عشایر و با پشتیبانی نیروی هوایی موفق شدند ۶۰ درصد از محورها و مناطق شهر الرمادی را پاکسازی کنند و ده ها نفر از عناصر تروریستی داعش را از پای دربیاروند.

العیساوی تاکید کرد که «نیروهای امنیتی آماده در مبارزه با داعش به ساعت صفر برای حمله به الرمادی بسیار نزدیک شده است».

استان الانبار شاهد درگیری های شدید و سیطره داعش بر اغلب شهرهای استان از جمله الرمادی و فلوجه و مناطق غربی طی بیش از یک سال و نیم گذشته است.

از سوی دیگر، «خالد العبیدی» وزیر دفاع عراق امروز شنبه اعلام کرد که ارتش این کشور در آستانه آزادسازی شهر «الرمادی» واقع در استان «الانبار» قرار دارد.

شبکه خبری «اسکای نیوز» عربی به نقل از العبیدی گزارش داد: «از دست دادن شهر موصل در برابر داعش شکست بسیار سنگینی است ولی ما موفق شدیم موازنه قوا را تغییر دهیم و بازپس‌گیری الرمادی یک تغییر اساسی خواهد بود».

منبع: فارس

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: