تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۳۰ - ۰۹:۲۶ کد مطلب 84504

کف بین کار درست و مدبران ملک!

قضای روزگار را کف بینی کاردرست، گذرش به جلسه ای رسید، لبریز از مدبران ملک. نگاهی به پیشانی رییس انداخت و گفت شیب های ملایم عالم و جملگی نمودارها همه پایان می پذیرند، اما آمار کاهش تورم از سوی شما پایان ندارد.

میدان ۷۲/ حشمت فردوس: قضای روزگار را کف بینی کاردرست، گذرش به جلسه ای رسید، لبریز از مدبران ملک. نگاهی به پیشانی رییس انداخت و گفت شیب های ملایم عالم و جملگی نمودارها همه پایان می پذیرند، اما آمار کاهش تورم از سوی شما پایان ندارد.

پرسید این چگونه باشد؟! کف بین پاسخ داد: شیخنا، مگر نه آن است که افزایش حقوق کارکنان متناسب با افزایش تورم است. گفت، آری چنین باشد. گفت، پس هم چنان بفرما که کاهش یافت، تا آن زمان که کارکنان بدهکار دولت شوند و بر ایشان فرض واجب شود ماهیانه به حساب دولت پول واریز کنند.

کف بین به سراغ معاون رییس رفت و چشم های آهوانه ی او را به دقت نگریست و گفت ریگ های بیابان را پایان است و حرف ها و قصه ها و افسانه های تو از قبلی ها را پایان نباشد. گفت، این چگونه باشد؟! کف بین گفت، بیش از این نباشد، فقط تو را سوگند که زلف بر باد ندهی که می دهی بر بادم.

کف بین را نگاه به ژنرال افتاد، دست های نرم و نازکش در دست گرفت و گفت، همه ی کرسنت ها و قراردادهای عالم پایان پذیرد، اما کاهش قیمت نفت را پایان نباشد. ژنرال چیزی نپرسید که او همه عمر خالی از هر سوالی بود، و او را همواره به روی چشم گفتن خوشتر آمد. پس کف بین خود گفت، تو رو جون عزیزت قیمت نفت انقدر باشه که پول بشکه در بیاد.

و کف بین گاهی عامیانه سخن می گفت.

کف بین به سراغ بانوی جلسه رفت و او را در حال چت در گروه حمایت از حیوانات خانگی دید و گفت، بانو! تهران و آلودگی و وضعیت قرمز و برج میلاد را پایان هست و واردات بنزین را پایان نیست.

بانو که به خاطر بالا رفتن از دیوار کمی خاکی شده بود، خاک از تن تکاند و فرمود؛ وای که چه حالیه / همه چی عالیه…

کف بین طبیب جلسه را گفت که بخیه های جهان را پایان هست و ثروت برخی از همکاران تو را پایان نباشد.

طبیب با آرامش گفت کف تو را نیز به کف ما گذار خواهد افتاد، و می شود آن چه که باید… و کف بین در کف دست خود دردی حس کرد، چون کشیدن نخ از روی زخم.

سخنگو گفت در کف ما چه می بینی ای مرد جهان دیده؟!

گفت، کنتورهای عالم را پایان باشد و سخنان شیرین و همه راست تو را در حین سخنگویی پایان نباشد!

پیرمردی نیز در جلسه بود که اغلب در خوابی شیرین بود، کف بین را دل به رحم آمد و گفت نشاید که بیدارش نمایید پیرمرد را، در همان حال گفت، ای تدبیرگر کهنسال! دولت ها و وزرا و مدبران عالم را جملگی پایان باشد و عمر وزارت تو و شرکت های تو را پایان نباشد.

قضا را مردی نیز از آن حوالی عبور می کرد، گفت چه آشناست چهره تو ای کف بین! گفت، همانم که پیش از این تو را گفتم دریاها را پایان هست و علم تو را پایان نیست. دیدی که دریاچه ارومیه خشک شد و علم تو همچنان در حال فوران است. به زودی اقیانوس منجمد شمالی و اقیانوس منبسط جنوبی هم خشک می شود، اما علم تو حاشا و کلا…

 1. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  بابا جون مثل آدم حرف بزن ما هم بفهمیم…

 2. سیدمجتبی :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  عزیزم تیتر رو صحیح و مفهوم بزنید؛ آخه کدوم یک ایناس؟!!

  ۱. کف‌بین‌کارِ درست و مدبران ملک!

  ۲٫ کف‌بین، کارِ درست و مدبران ملک!

  و…….

 3. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  خیلی جالب بود.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: