تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۲۹ - ۲۱:۴۲ کد مطلب 84515

سدی که با تحریم در برابر ما ساخته بودند تا یک ماه دیگر برداشته می‌شود/در انتخابات باید حق انتخاب برای همه وجود داشته باشد

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ نتیجه حضور مردم دولت مقتدری بود که در حال تأمین زیرساخت‌هاست و به کمک این دولت سد تحریم تا یک ماه دیگر برداشته می‌شود. به گزارش پایگاه ۵۹۸، اکبر هاشمی‌رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در همایش وحدت حوزه و دانشگاه در واحد […]

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ نتیجه حضور مردم دولت مقتدری بود که در حال تأمین زیرساخت‌هاست و به کمک این دولت سد تحریم تا یک ماه دیگر برداشته می‌شود.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، اکبر هاشمی‌رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در همایش وحدت حوزه و دانشگاه در واحد یادگار امام دانشگاه آزاد شهر ری با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد به شرکت‌های دانش‌بنیان و بحث پژوهش بسیار اهمیت می‌دهد، گفت: مأموریت دانشگاه‌ آزاد تا به حال تعلیم و آموزش بوده است ولی حالا باید وارد بخش پژوهش شویم، دانشگاه‌ها در حال آمادگی هستند که با استفاده از ظرفیت خوب سامانه‌ آزمایشگاهی (ساها) که ۷۵۰۰ آزمایشگاه و ۴ هزار کارگاه در اختیار دارد بتوانیم گام بزرگی در راستای پژوهش برداریم.

وی با بیان اینکه بحث وحدت حوزه و دانشگاه که به مناسبت شهادت آیت‌الله مفتح در ۲۷ آذر مطرح شده است، یکی از کارهای زیربنایی و مهم در دنیای اسلام است گفت:‌ آیات قرآن و خواسته پیامبر نیز این است که امت اسلامی با یکدیگر متحد و معتصم به حبل‌الله باشند، البته اختلاف نظر و عقاید مسئله طبیعی است و حق انسان است که با دریافت خود نظراتی را داشته باشد ولی آنچه که خطرناک است تنازع است. یعنی اگر اختلاف عقاید و نزاع بین یک امت وجود داشته باشد خطرناک است که متأسفانه دنیای اسلام به اینجا رسیده است.

هاشمی‌رفسنجانی ادامه داد: یک فرقه وهابی از طریق افکار نادرست افراطی که رهبرشان در قرون قبل مطرح کرده است و به صورت ظاهر منقرض شده بودند دوباره سردرآوردند و با افکار منحط اسلام را آلوده کردند و فضای جهان را ناامن کردند.

رئیس هیأت امنای دانشگاه آزاد ادامه داد: در سوره انفال توصیه شده است که خودتان با نزاع و حکومت خودتان را دچار شکست نکنید، در حال حاضر وضع اطراف ما در افغانستان، یمن، عراق،‌ بحرین، سوریه، لبنان، لیبی، نیجریه و برخی کشورها نزاع خونین و نکبت‌بار است که بیشتر آن هم به دلیل تمسک به عقاید باطل است.

هاشمی رفسنجانی خاطرنشان کرد: آنچه به نام داعش درآمده و رسانه‌های صهیونیست و امپریالیسم مقید هستند که آن را دولت اسلامی خطاب کنند تا بگویند تمام اسلام اینگونه است تنها گروه کوچکی است که شناسنامه مسلمان دارند ولی عقاید و کارهای آنها ضد اسلام است.

وی اضافه کرد: مگر می‌شود یک مسلمان گروهی را بکشد و اسیر کند،‌ حتی در قرون وسطای اروپا و جاهلیت قبل از اسلام هم اینگونه نبوده است، این‌ها به بدترین جاهلیت‌های تاریخ بشریت بازگشته‌اند.

هاشمی‌رفسنجانی اظهار داشت: متأسفانه ما در اطراف خود دنیای اسلام را می‌بینیم که به شرایط مصیبت دچار شده است، امروز با رئیس مجلس سنای فرانسه ملاقات داشتم که درباره تروریسم و خطراتش صحبت کردیم دنیا هم نگران است. شاید بتوان اسم این شرایط را جریان جنگ جهانی سوم گذاشت که از آن جنگ‌ها هم خطرش بیشتر است.

وی ادامه داد: تحت هر شرایطی آدم می‌کشند و خیال می‌کنند به اهدافشان نزدیک می‌شوند ولی چیزی جز نفرت متوجه آنها نمی‌شود، دولت‌هایی هم هستند که خودشان قدرت حضور در صحنه را ندارند ولی از نظر مالی کمک می‌کنند، این‌ را در اکثر کشورها حتی در ایران بذرپاشی کردند و هسته‌های زیر نظر آنها کار می‌کنند ولی در ایران به دلیل اینکه وزارت اطلاعات آنها را کامل زیر نظر دارد موفق نشدند کاری کنند و به وقت بازداشت می‌شوند.

هاشمی‌رفسنجانی ادامه داد: چند روز پیش سه نفر از شرق کشور وارد شدند و مأموریت داشتند که حرم امام رضا (ع)، قم و نمازجمعه را منفجر کنند، به آنها گفته بودند شما می‌روید روحانیون یا پاسداران را می‌کشید وقتی آمدند در نمازجمعه تهران با فضا آشنا شدند دیدند که انبوه مردم حاضر هستند و یکی از آنها گفته بود که من برای کشتن مردم نیامدم و این کار را نمی‌کنم. دومی هم این کار را نکرد سومی هم خواست فرار کند او را گرفتند دونفر بعدی را هم گرفتن و حالا حقایقی را مطرح کرده‌اند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: آنها که دنبال نزاع هستند اشتباه استراتژیک می‌کنند، خطرناک‌تر زمانی است که این‌ها به سلاح‌های کشتار جمعی دستیابی دارند. البته در موصل مقداری سلاح هسته‌ای برده‌اند، افراد باسواد هم دارند و به وقت مناسب و نیاز از آنها استفاده می‌کنند.

وی گفت: جاهایی هم وجود دارد که قدرت برایشان بدون هزینه است و به این ها کمک مالی می‌کنند، به طور مثال در فرودگاه‌های مهم نفوذ دارند و نمونه آن هم انتقامی بود که از روسیه گرفتند، روسیه تصور می‌کرد در خاک خودش خبری می‌شود اما چند روز نگذشت که هواپیمایی با جمعیت زیاد در فضای صحرای سینا منفجر شد که مصری‌ها و روس‌ها خواستند بگویند حادثه بوده ولی نتوانستند این مسئله را مخفی کنند زیرا جعبه سیاه هم انفجار را نشان داد.

هاشمی‌رفسنجانی عنوان کرد: فرانسه اصلا فکر نمی‌کرد که در کنسرت شبانه خوشگذرانی نزدیک ۱۰۰ نفر را یک جا بکشند، این مسئله خیلی خطرناک است و فقط مخصوص مسلمانان نیست بلکه برای تمام دنیاست، ۲۰۰ دختر دانشجو را یکجا بردند و هنوز ارتش نیجریه بعد از دو سال نتوانسته است آنها را دستگیر کند.

هاشمی‌رفسنجانی ادامه داد: با بمباران هوایی می‌توان زمین را از اینها گرفت اما آنها داخل مردم هستند و انتقام را از مردم می‌گیرند و به شکل دیگری کار می‌کنند.

گاهی یک دفعه شهری مثل موصل را می‌گیرند گاهی هواپیما منفجر می‌کنند.

وی ادامه داد: اینها نتیجه اختلافات دینی است بنابراین ما باید به مسئله وحدت حوزه و دانشگاه در یک میدان و وحدت مذاهب در میدان اصلی توجه کنیم.

رئیس هیأت امنای دانشگاه آزاد خاطرنشان کرد: سنی و شیعه در مسائل اسلامی دو سه درصد اختلاف دارند. قرآن، خدا، قبله، معاد یکی است و اختلافاتی که وجود دارد ممکن است در فتوای مراجع شیعه هم باشد. مسئله خلافت هم که گذشته است، نمی‌توانیم امت اسلام را متفرق کنیم.

وی اضافه کرد: در حوزه و دانشگاه باید تلاش کنیم تا این وحدت حفظ شود.

وی افزود: دشمنان ما حتی با نزاع و کشتار می‌خواهند این وحدت را از بین ببرند.

وی با بیان اینکه شهید مفتح در زمان حیاتش حوزه و دانشگاه را به یکدیگر نزدیک می‌کرد، گفت: در نماز عید فطر که شهید مفتح در پل رومی اقامه کرد ما در زندان بودیم و از تلویزیون نگاه می‌کردیم که یک سر جمعیت در میدان آزادی بود و سر دیگر خیابان‌های مرزی و شمالی تهران بود که همه ملت ایران روحیه گرفتند و از آن به بعد تظاهرات آغاز شد.

وی اضافه کرد: البته شهید مفتح آنها را تحریک به تظاهرات نکرد و مردم یک دفعه راه افتادند بنابراین باید همیشه مردم را در فضای اجتهاد نگه داریم.

وی افزود: در دوران ریاست جمهوری به فکر افتاده‌ام که در قم بخشی از فضلا و مجتهدان که یک دوره خارج خوانده باشند با اساتیدی که برای رشته‌های روز می‌آوریم همکاری کنیم تا مجتهدانی را تقویت کنیم که یکی از تخصص‌های دانشگاه را داشته باشد و در دانشگاه هم به بخش تعلیمات دینی آنقدر اهمیت بدهند که دانشجویان ضمن تحصیل تخصصی با معارف دینی هم آشنا شوند.

هاشمی‌رفسنجانی گفت: بر اساس طرح کرسی‌های‌ آزاداندیشی که رهبر معظم انقلاب آن را مطرح کردند و پس از آن فقط به صورت چند همایش انجام شد سعی کردیم در دانشگاه آزاد دانشمندانی را آماده کنیم که به صورت واحد اختیاری دانشجویان را آموزش دهند که این کار آغاز شده است.

وی با بیان اینکه وحدت دانشگاه و حوزه با تعارف و همایش درست نمی شود، گفت: باید مسائل عینی در آموزش ما به صورت مشترک انجام شود.

وی با اشاره به انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مقام معظم رهبری انتخابات را حق الناس دانستند یعنی کسانی که می‌خواهند در انتخابات کارهای دیگری کنند حق‌الناس نیست، حق‌الناس این است که هر کسی حق دارد رأی دهد و باید راه باز باشد تا مردم بدانند مملکت دست خودشان است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام عنوان کرد:‌ما اگر متحد نبودیم محال بود در رژیم شاه پیروز شویم. اگر حالا هم در امنیت هستیم یکی از دلایل این است که مردم هنوز به انقلاب علاقمندند، البته گله‌هایی وجود دارد و اعتراضاتی هست ولی مردم می‌دانند که از دیکتاتوری موروثی بهتر است و از رهبری و عضو شورای روستا را خودشان انتخاب می‌کنند.

وی اضافه کرد: البته ممکن است چیزهایی در انتخابات مردم را ناراضی کند به طوری که در انتخابات قبلی ریاست جمهوری برخی مأیوس بودند ولی مردم آمدند و نتیجه این شد که حالا دولت مقتدری داریم که زیربنا را فراهم می‌کند.

وی اضافه کرد: اگر این دولت نبود تحریم‌ها برداشته نمی‌شد، شورای حکام گفت پرونده هسته‌ای ایران مختومه شد و دیگر مانعی نداریم و تا یک ماه دیگر تحریم ها برداشته می‌شود. یعنی سدی که در برابر ما ساخته بودند از هم می‌پاشد و این به خاطر اعتدال دولت است.

هاشمی‌رفسنجانی عنوان کرد: دنیا فهمید که اکثریت ملت ایران اینگونه هستند و فرهیختگان کشور این دولت را می‌خواهند، رکود برداشته می‌شود،تورم ضعیف می‌شود و مشکلات ما حل می‌شود.

وی اضافه کرد: ۱۲-۱۰ سال است که بدترین تحریم‌های تاریخ را بر ما تحمیل کردند.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: