تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۰۱ - ۱۲:۴۱ کد مطلب 84598

دولت به جای حذف یارانه مردم کم درآمد جلوی سفرهای خارجی بیهوده را بگیرد

نماینده مردم اراک در مجلس خطاب به رئیس جمهور گفت: آقای روحانی! به جای حذف یارانه مردم جلوی سفرهای توخالی و شکلاتی وزارت خارجه را بگیرید.

به گزارش میدان۷۲، محمدحسن آصفری نماینده مردم اراک و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در نطق میان‌دستور امروز سه‌شنبه (۱ دی ماه ۹۴) اظهار داشت: با گذشت چندین ماه از واقعه منا هنوز هیچ اقدامی نه از سوی دولت و نه قوه قضاییه و مجلس صورت نگرفته است و این پرونده در حال فراموشی است.

وی همچنین با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور گفت: جناب آقای رئیس‌جمهور! همه اقتصاد‌دانان و حقوق‌دانان این را به خوبی می‌دانند که دولت در زمان رکود نباید فشار خود را به جامعه بیشتر کند. اخذ مالیات‌های چند برابری از مردم در حالی که شاهد رکود در جامعه هستیم چه توجیهی دارد؟

نماینده مردم اراک در مجلس تصریح کرد: چرا با بی‌تدبیری شما جلوی حیف‌ومیل بیت‌المال گرفته نمی‌شود. چه کسی باید جوابگوی این ریخت و پاش بیت‌المال باشد. نباید از جیب مردم برداشت. مگر یک فروشنده جز چقدر درآمد دارد. چقدر افزایش سرمایه داشته که امروز باید چندین درصد رشد پرداخت مالیاتی داشته باشد.

آصفری در ادامه برخورد سلیقگی مدیران مالیاتی دولت را در شهرها و استان‌ها مورد انتقاد قرار داد و گفت که این مسئله صدای مردم را درآورده و مردم را ناراضی و گلایمند کرده است.

«آقای دولت تدبیر و امید! توضیح دهید چرا سراغ کسانی که فرار مالیاتی می‌کنند و در ظرف ۳ سال در فلان بازار ۴ هزار میلیارد تومان درآمد داشتند سراغ آنان نمی‌روید.»

وی در ادامه تاکید کرد: آقای دولت تدبیر! با چه توجیحی یارانه مردم کم‌درآمد را قطع می‌کنید. کجای مجلس شورای اسلامی چنین مجوزی را به شما داده است؟ به جای حذف یارانه کم‌درآمده‌ها که معلوم نیست کجا هزینه می‌شود، جلوی ریخت و پاش را بگیرید. جلوی سفرهای خارجی کارکنان دولت که هیچ توجیهی برای برخی از آنها وجود ندارد را بگیرید.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از نطق خود خاطرنشان کرد: چرا باید برای بررسی یونجه خشک یک تیم به اسپانیا بفرستیم. چرا به همراه هر تیم که قرار است به کشورهای دیگر بروند از وزارت خارجه یک یا چند نفر می‌روند. چرا برای خرید ماهی به چین و ماچین و یا برای تهیه واگن به چین و کشورهای دیگر تیم‌های خود را اعزام می‌کنید؛ این سفرها چه توجیهی دارد که برای هر تیم چندین میلیون دلار باید هزینه کرد.

آصفری همچنین متذکر شد: دولت باید گزارش دهد که چرا در طول سه ماه اول سال ۹۴ چند میلیون دلار برای سفرهای خارجی، حق ماموریت، تامین بلیت، هزینه اقامت از جیب بیت‌المال هزینه شده است. به جای حذف یارانه مردم جلوی این سفرهای توخالی و شکلاتی وزارت خارجه را بگیرید پول این سفرها را برای اشتغالزایی مردم هزینه کنید. توضیح دهید که در این مدت، خروجی این سفرها چه چیزی برای مردم داشته است.

وی خاطرنشان کرد: کجای اقتصاد مقاومتی گفته است که پالایشگاه خون را با قیمت بسیار ناچیز در منطقه نگین تهران با قیمت بسیار ناچیز به فروش برسانیم و بعد بیایم پول در اختیار بخش خصوصی قرار دهیم تا در یک جای دیگر تهران پالایشگاه خون بسازیم. آیا اقتصاد مقاومتی این است که بانک‌ها اقدام به بنگاه‌داری کرده و پول‌های مردم را بگیرند و به جای اینکه تسهیلات ارزان‌قیمت برای مسکن مردم، ازدواج و اشتغال جوانان بدهند اقدام به برج‌سازی کنند؟

آصفری ادامه داد: آقای رئیس‌جمهور خبر دارید حال و روز صنایع و کارخانه‌ها در اراک در چه وضعیتی است. آیا می‌دانید بعضی از کارگران چندین ماه است که حقوق خود را نگرفته‌اند.

این نماینده مجلس همچنین مطرح کرد: آقای رئیس‌جمهور آلایندگی هوا امروز نفس مردم را بریده است چرا برای بررسی وضعیت خودروسازان جلسه اضطراری تشکیل می‌دهید اما برای رفع آلایندگی در شهرهایی مثل اراک و تهران هیچ جلسه‌ای برگزار نمی‌شود.

وی در خاتمه خطاب به قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت گفت: به جای اینکه بیایید چندین دوربین دنبال خود بیندازید و یک بیماری آب مروارید جزئی را در آن منطقه درمان کنید، بروید در منطقه خنداب ببینید که ۷۰ هزار نفر جمعیت دارد ولی یک بیمارستان هم ندارد.

منبع: فارس

  1. من هم مییفهمم :
    آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

    اگرچه برخی حرفهای ایین آقا درست است اما یک سوا ل پیش میایدکه که چرا دردوره رییس دولت قبلی اعتراض نکردی که بااعضای خانواده /عروس یاداماد/نوه و…میرفت نیویورک .امیدوارم تشویش ونگرانی پایان دوره نمایندگی ویا تبلیغ دوره بعدی نباشد.

  2. ناشناس :
    آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

    آقا چرا حرفهای این جماعت را تکرار می کنید به خدای احد و واحد به غیر از ۵٠ میلیون در حسابم هیچ مالی ندارم نه خانه نه ماشین و نه غیره و نه حقوق بالاتر از حداقل ودارت کار ولی یارانه ام را قطع کرده اند کدام

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: