تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۰۱ - ۱۶:۲۶ کد مطلب 84603

ترانه مازیار فلاحی برای شهید تندگویان+صوت

مازیار فلاحی هم زمان با شب چله در برنامه‌ تلویزیوی «شب‌نشین» از قطعه «بی‌قرار» رونمایی کرد. شب گذشته در جریان برنامه تلویزیونی «شب نشین» مازیار فلاحی از قطعه‌ی «بی‌قرار» رونمایی کرد. فلاحی این قطعه را برای گرامیداشت شهید محمدجواد تندگویان خوانده است. آهنگسازی قطعه «بی‌قرار» را مازیار فلاحی انجام داده و شعرش را علی ثابت […]

مازیار فلاحی هم زمان با شب چله در برنامه‌ تلویزیوی «شب‌نشین» از قطعه «بی‌قرار» رونمایی کرد.

شب گذشته در جریان برنامه تلویزیونی «شب نشین» مازیار فلاحی از قطعه‌ی «بی‌قرار» رونمایی کرد. فلاحی این قطعه را برای گرامیداشت شهید محمدجواد تندگویان خوانده است.

آهنگسازی قطعه «بی‌قرار» را مازیار فلاحی انجام داده و شعرش را علی ثابت قدم خوانده است.

فلاحی که در شب چله به تلویزیون آمده بود درباره این قطعه گفت: «پیش از این در جریان سریالی تلویزیونی که آهنگساز آن بودم، با زندگی و شخصیت شهید تندگویان آشنا شدم و تصمیم گرفتم تا قطعه‌ای برای شهید تندگویان بخوانم».

فلاحی به همراه دختر هشت ساله‌اش به برنامه «شب‌نشین‌» آمده بود.

محمّدجواد تندگویان متولد ۲۶ خرداد ۱۳۲۹ وزیر نفت ایران در کابینهٔ محمدعلی رجایی بود که در سال ۱۳۵۹ توسط نیروهای ارتش عراق اسیر شد و پس از سال‌ها در اسارت کشته شد.

مهندس تندگویان دانش‌آموخته مهندسی نفت از دانشگاه نفت آبادان بود، در نهم آبان ۱۳۵۹ در حالی که حدودا یک ماه از دوره وزارتش می‌گذشت برای بازدید از پالایشگاه نفت آبادان عازم منطقه بود که در جادهٔ ماهشهر آبادان به همراه معاون و دیگر همراهانش به اسارت نیروهای ارتش رژیم بعث عراق درآمد و به زندان‌های اسیران ایرانی در عراق منتقل شد.

در ادامه می‌توانید قطعه «بی‌قرار» را بشنوید و یا دانلود کنید:

دانلود

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: