تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۰۲ - ۰۴:۴۸ کد مطلب 84627

توصیه زکزاکی به کودک ۶ ساله+عکس

شیخ زکزاکی خطاب به کودک ۶ ساله نوشت: «بر شما باد به فراگرفتن آموزه‌های اهل‌بیت عصمت و طهارت(علیهم السلام)، این آموزه‌ها را فراگیرید و هر قدر توان دارید در عمل به دانسته‌های خود بکوشید، چراکه آموختن دانش بدون عمل کردن به آن هیچ فایده و ثمره‌ای ندارد». به گزارش پایگاه ۵۹۸، شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر […]

شیخ زکزاکی خطاب به کودک ۶ ساله نوشت: «بر شما باد به فراگرفتن آموزه‌های اهل‌بیت عصمت و طهارت(علیهم السلام)، این آموزه‌ها را فراگیرید و هر قدر توان دارید در عمل به دانسته‌های خود بکوشید، چراکه آموختن دانش بدون عمل کردن به آن هیچ فایده و ثمره‌ای ندارد».

به گزارش پایگاه ۵۹۸، شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه یکشنبه ۲۲ آذرماه امسال توسط نیروهای ارتش نیجریه با حمله به منزلش در شهر زاریا در ایالت شمالی کادونا ربوده شد.

خبرگزاری فارس برای نخستین بار دست‌خطی از شیخ زکزاکی را منتشر می‌کند که مجید ملامحمدی، نویسنده پیشکسوت ادبیات کودک و نوجوان و فرزند آیت‌الله محمد محمدی اشتهاردی درباره آن می‌گوید: شهریورماه امسال جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) در مشهد مقدس برپا شد که چند نفر از ایران و کشورهای خارجی به‌عنوان خادم فرهنگ رضوی انتخاب شده بودند که بنده و علامه زکزاکی از جمله این افراد بودیم.

وی می‌افزاید: در آن مراسم با شیخ زکزاکی آشنا شدم و ایشان هم برای پسر ۶ ساله‌ام محمد چند خطی را به یادگار نوشت.

 

بر اساس این گزارش، ترجمه فارسی این دست‌نوشته به شرح ذیل است:

«بر شما باد به فراگرفتن آموزه‌های اهل‌بیت عصمت و طهارت(علیهم السلام)، این آموزه‌ها را فراگیرید و هر قدر توان دارید در عمل به دانسته‌های خود بکوشید، چراکه آموختن دانش بدون عمل کردن به آن هیچ فایده و ثمره‌ای ندارد».

در پایان نیز دو تصویر که تاکنون از شیخ زکزاکی منتشر نشده است را مشاهده می‌کنید:

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: