تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۰۲ - ۱۰:۵۴ کد مطلب 84633

شهرری رکورد آلوده‌ترین هوای روزهای اخیر را زد اما مدارسش تعطیل نشد +نمودار

با آنکه امروز میزان غلظت آلاینده‌ها هوای شهر ری، رکورد ناسالم‌ترین هوا در سراسر تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر را زد و وارد مرحله خطرناک ناسالم شد، دولت از تعطیل‌کردن مدارس شهر ری خودداری کرد که برای این اقدام مشکوک، گمانه‌های مختلفی در ذهن مردم شکل گرفته است.

به گزارش میدان ۷۲، با آنکه امروز میزان غلظت آلاینده‌ها و آلودگی هوای شهر ری، رکورد ناسالم‌ترین هوا در سراسر تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر را زده و وارد مرحله بسیارخطرناک “ناسالم” شده است، دولت از تعطیل‌کردن مدارس شهر ری خودداری کرد که برای این اقدام مشکوک، گمانه‌های مختلفی در ذهن مردم شکل گرفته است.

۱۳۹۴۸۶۹_۱۱۸
چهارشنبه خاکستری شهر ری، رکورددار آلودگی هوای تهران (نقشه ۸ صبح امروز چهارشنبه)

بر اساس گزارش روزانه و ساعت به ساعت شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص آلودگی هوای صبح امروز شهرری، عدد ۱۶۱ را نشان می‌دهد که ۴۵ واحد بیش از شاخص آلودگی روز سه‌شنبه و ۶ واحد بیش از شاخص آلودگی روز دوشنبه است.

۱۳۹۴۹۱۰_۲۲۴

بر اساس نمودار زیر، هوای شهر ری، از مرز “هوای ناسالم برای گروه‌های حساس” هم عبور کرده و وارد مرحله خطرناک “ناسالم” (برای همه) شده است؛ با این حال، دولت از تعطیل‌کردن مدارس این منطقه خودداری کرده است که علت آن هنوز اعلام نشده است. این در حالی است که مدارس شهر ری، در روزهای دوشنبه (۳۰ آذر) و سه‌شنبه (اول دی)، به رغم هوای به مراتب پاک‌تر نسبت به امروز (چهارشنبه)، تعطیل شده بود.

۱۳۹۴۸۶۸_۴۶۹

این در حالی است که مسؤولان دولتی به رغم اطلاع از پیش‌بینی سازمان هواشناسی مبنی بر پایداری جوی تا پایان هفته اطلاع داشته‌اند و امکان افزایش آلاینده‌های جوی طی روز چهارشنبه، امکانی بدیهی بوده است که بر اساس این پیش‌بینی، باید در انتظار افزایش غلظت آلاینده ذرات کمتر از ۲.۵ میکرون در تهران نیز باشیم.

جداول زیر، بیانگر میزان تفاوت آلودگی هوای شهر ری در ساعت ۸ صبح روز چهارشنبه نسبت به دو روز قبل از آن در همین ساعت است:

۱۳۹۴۸۷۰_۷۸۲

 1. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 1

  چقد حرف مفت میزنید شما رانت خواران و مفت خوران دولت قبل

 2. گیتی :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  رنگ خوبی برای حال وهوای بسیار ناسالم انتخاب شده است !!!

 3. saeed :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  بچه ها همه آمده بودند!!!

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: