تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۰۳ - ۱۹:۱۳ کد مطلب 84806

رحماندوست: رئیس جمهور پاسخگوی عملکرد معاون خود باشد/ نمایندگان را مجبور به استفاده از ابزارهای نظارتی نکنند

عضو مجمع نمایندگان تهران گفت: رئیس جمهور باید پاسخگوی عملکرد ضعیف سازمان محیط زیست باشد و نباید به گونه‌ای عمل کند که نمایندگان در ارتباط با کار این سازمان ناچار به استفاده از ابزارهای نظارتی شوند.

به گزارش میدان۷۲، مجتبی رحماندوست نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد دستگاه مسئول در بحث آلودگی هوا، گفت: به نظر من در بحث آلودگی هوای تهران و کلانشهرها از سوی مسئولان حرف زیاد زده شده و توصیه‌ها و تجزیه‌ و‌ تحلیل‌ها به قدر کافی بوده است و حال باید شاهد اقدام عملی مسئولان اجرایی در ارتباط با این موضوع باشیم.

وی افزود: با توجه به انتقادات وارده به عملکرد سازمان محیط زیست، رئیس‌جمهور باید ضمن پاسخگویی در مورد عملکرد این سازمان اقدامات لازم را در جهت رفع مشکلات در بحث محیط زیست صورت دهد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نمایندگان همواره سعی داشته و دارند تا مشکلات را در حوزه‌های مختلف با تعامل و گفت‌وگو با مسئولان دولتی حل‌وفصل کنند و حتی‌الامکان سعی شده از استفاده از ابزارهای نظارتی پرهیز شود.

رحماندوست خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه نمایندگان تنها می‌توانند وزرا را مورد سؤال قرار داده و استیضاح کنند و در ارتباط با معاونان رئیس‌جمهور این اختیار به نمایندگان داده نشده، لذا رئیس‌جمهور باید پاسخگوی عملکرد معاونان خود و از جمله سازمان محیط زیست باشد تا کار به جایی نرسد که نمایندگان ناچار به استفاده از ابزارهای نظارتی در ارتباط با عملکرد سازمان محیط زیست شوند.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: