تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۰۳ - ۱۹:۱۸ کد مطلب 84808

فرهادی: استقبال از نامزدی در انتخابات مجلس دهم به مراتب بیش از مجلس نهم بوده است

فرماندار تهران با بیان اینکه استقبال از نامزدی در انتخابات مجلس دهم به مراتب بیش از مجلس نهم بوده است گفت: تا این لحظه پرونده ثبت‌نام هزار و ۱۵۷ نفر از داوطلبان کاندیداتوری از حوزه انتخابیه تهران تکمیل شده است.

به گزارش میدان۷۲، تهران عیسی فرهادی فرماندار تهران در پایان ساعت ثبت‌نام از داوطلبان کاندیداتوری در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در روز ششم گفت: کل تعداد ثبت‌نام‌کنندگان در انتخابات مجلس خبرگان رهبری از حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلام‌شهر و پردیس ۱۸۶ نفر بود که از این میان ۱۶۸ نفر مرد و ۸ نفر زن بودند.

وی تعداد ثبت‌نام‌کنندگان جهت کاندیداتوری در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه تهران تا این لحظه هزار و ۶۰۴ نفر اعلام کرد که از میان آنها هزار و ۱۵۷ نفر ثبت‌نام‌شان قطعی شده است.

فرهادی با اشاره به تعداد ۹۵۴ مرد، ۲۰۳ زن و ۱۳ نفر از اقلیت‌های دینی موجود در میان ثبت‌نام‌کنندگان قطعی گفت: ۸۸ نفر از داوطلبان سابقه نمایندگی در ادوار مختلف مجلس شورای اسلامی را دارند.

وی ادامه داد: در میان ثبت‌نام‌کنندگان ۲۲۰ نفر دارای مدرک دکترا، ۸۱۸ نفر مدرک ارشد و ۴۳ نفر دارای مدرک کارشناسی و ۶۹ نفر هم مدرک حوزوی دارند و یک نفر نیز با مدرک فوق دیپلم ثبت‌نام کردها ست که به واسطه دو دوره سابقه نمایندگی معادل ارشد محسوب می‌شود.

فرماندار تهران با تاکید بر اینکه میزان استقبال ثبت‌نام در انتخابات مجلس به مراتب از دوره نهم بیشتر بوده است، گفت: طبق قانون روزهای ثبت‌نام از داوطلبان افزایش نخواهد یافت اما ساعت ثبت‌نام ممکن است تمدید شود.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: