تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۰۴ - ۱۲:۴۴ کد مطلب 84883

دختران خودفروش و سرمقاله نویسان لیبرال ایرانی!

«من از نظر اخلاقی، «دختران خودفروش» را بالاتر و بهتر از «سرمقاله نویسان لیبرال» می دانم و به نظر من یک قواد به این نوع از ناشران مطبوعاتی شرف دارد؛ چون تمایل طبیعی مطبوعات لیبرال، «خودفروشی» در برابر نظم موجود و گسترش «سلطه ی حماقت» بر جامعه است. آن ها با کمک حیله های زبانی، تغییر معانی و انحرافِ ارزش ها، هر فکر و مضمونی را از معنای خود خالی و بی آبرو میکنند»

میدان ۷۲/ جهانگیر نوین: روزنامه شرق از زبان جهانگیری و طیب نیا به گونه ای تخلف ۱۷۱ هزار میلیارد تومانی و دود شدن ۱۱۴۰ میلیارد تومان در دولت احمدی نژاد را تیتر زده است که آدمی هاج و واج می ماند. مقاله ای که دروغ های ناتمیزی را قلم زده و آن را در قالب عبارات وزین به خورد افکار عمومی می دهد.

هرچند منشاء دروغی چون درآمدهای ۹۰۰ میلیارد دلاری دولت قبل و یا بدهکاری اش در این اندازه از بدنه دولت آقای روحانی است و از همان ابتدا با اعتراف سازمانهای مرجع آماردهی و یا نظارتی داخلی و یا بین المللی رد شده است ولی نشر و یا تیتر کردن همچنین مهملاتی عیار وجدان و یا شرف و یا اخلاق رسانه ای یک روزنامه را مشخص میکند.

در دنیای حقیقی ما برای هر اندازه گیری یک واحدی هست، برای مسافت، متر و یا کیلومتر، برای وزن گرم یا تن و یا بالاتر و … ولی برای سرمقاله نویسان روزنامه ای چون شرق و امثالهم، واحد دروغ پردازی چه میتواند باشد؟ تیتر زدن اعداد و دروغ با این دقت و وسواس بر اساس چه مَحَکی شکل میگیرد؟؟ و یا اصلا نقش وجدان، اخلاق و یا شرف رسانه ای فارغ از دین و مذهب نویسندگانشان چه نقشی در نشر هر روزه چنین مهملاتی دارد که هدف آن نیز فقط قشری از جامعه است تا بواسطه اش جامعه را به تشنج فکری سوق دهد.

اصلا برای وجدان و شرف روزنامه نگاری واحدی هست که بتوان میزان شرف و یا وجدان و یا اخلاق را با آن اندازه کرد؟؟؟

چنین رویکردی که سالهاست ادامه دارد انسان را به یاد کارل کروز می اندازد که می گفت:

«من از نظر اخلاقی، «دختران خودفروش» را بالاتر و بهتر از «سرمقاله نویسان لیبرال» می دانم و به نظر من یک قواد به این نوع از ناشران مطبوعاتی شرف دارد؛ چون تمایل طبیعی مطبوعات لیبرال، «خودفروشی» در برابر نظم موجود و گسترش «سلطه ی حماقت» بر جامعه است. آن ها با کمک حیله های زبانی، تغییر معانی و انحرافِ ارزش ها، هر فکر و مضمونی را از معنای خود خالی و بی آبرو میکنند»

…………

کارل_کروز، نویسنده اتریشی (۱۹۳۶- ۱۸۷۴)، سردبیر مجله “مشعل” در دهه ١٩٢٠ و ١٩٣٠.م، نویسنده کتابهای “آخرین روزهای انسانیت” و “سومین شب والپورژیس”

 1. گیتی :
  آیا موافقید؟ Thumb up 5 Thumb down 2

  درود بر کارل کروز! روزنامه ی شرق از آنجا که با تمایلات غربی اسمش شرق است بهتر است اسم بعدی اش را شرف بگذارد!

 2. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 2 Thumb down 3

  بهتر است که دلایل رد آن ادعاها (ادعاهای شرق)آورده شود تا اذهان از تشویش خارج شوند.

 3. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 4 Thumb down 8

  بابا بس کنین سه هزار میلیارد که دروغ نبود بابک زنجانی که دروغ نبود رحیمی و بیمه ایران که دروغ نبود دروغ شمایید بس کنید دروغ کیهان و نه دی و …. اینان که هر وقت کم میارن انگ میزنن دروغ گو شمایین که فجایع که به بار آوردین رو ماست مالی میکنین

  • ناشناس :
   آیا موافقید؟ Thumb up 5 Thumb down 3

   همه اینها دروغ بودو
   سه هزار میلیارد ربطی به دولت نداشت. کار نظام بانکی بود و همان خاوری که با نامه ۲۱۷ نماینده بزور ابقا شد و جهرمی که آزاد می گردد.
   زنجانی قهرمان دور زدن تحریم ها بود که جرمش هم همین بود. حالا ه که به او استمهال دادند.
   رحیمی هم بیگناه بود و اتهامش هم مال قبل از دولت نهم.

   دیگر جه دردی دارید؟

   • ناشناس :
    آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 0

    درد شما و امثال شمائید که تا احمدی نژاد بود و یک لیست کذایی توی جیبش بود دهانتان را بسته بودید و امروز که مفسدان یکی پس از دیگری سر از خاک دولت نهم و دهم بر میآورند زبان به گزافه و تظلم بازنموده اید اگر همین آقای رحیمی از سوی احمدی نژاد جزء خطوط قرمزش قرار نمی گرفت که همان موقع قوه قضائیه می خواست به اتهامش رسدگی کند و احمدی نژاد اجازه نداد ماردکش هم موجود است و دیگران نیز به همین نحو مورد حمایت احمدی نژاد بودند ، مرتضوی هم نمونه دیگرش است
    اما مقصر اصلی شما حامیان هستید که حتی پس از ده یازده روز خانه نشینی او را نادیده گرفتید و انتقادی نکردید تا کاسبیتان خراب نشود ، اگرچه داشتیم کسانی که به احمدی نژاد در مورد همین موضوع خانه نشینی اعتراض کردن و او آنها را از منسبشان عزل کرد.
    سکوت این روزهای احمدی نژاد هم از روی مظلومیت نیست چون او تریبون های متعددی در اختیاردارد که از سوی او صحبت می کنند و به نحوی حرفهایش را در ذهن مردم دیکته می نمایند ، همین صدا و سیمای محترم که از اول جانبدارانه احمدی نژادی بود……

 4. منصف :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 2

  احسنت !

  اصولگرانما ها و مدعیان اصلاحات به خودفروشی عادت کردند نمونه اش بده بستان ایناه با شیطان بزرگ و وطن فروشی بی سابقه شان !

 5. فرهاد جعفری :
  آیا موافقید؟ Thumb up 2 Thumb down 0

  سلام
  اشتباه تان اینجاست که «منافقان نان به نرخ روز خودی برآمده از شبکه‌ی خویشاوندی اسلام موسوم به ناب محمدی» را (که تا همین دوسال پیش، سکه‌ی سوسیالیسم ضرب می‌کردند و می‌فروختند چون بیشتر باب طبع ملت بود) را«لیبرال» می‌دانید و می‌نامید!

  که امیدوارم این اقدام شما تعمدی نباشد و سهوی باشد.

  من هم لیبرال هستم. یعنی معتقد به «تقدم آزادی بر عدالت» هستم.
  پنجاه سال از خدا عمر گرفته‌‌ام و تا این لحظه، یک ریال مال حرام، یا مالی که از امول عمومی باشد وارد اموالم نشده. و حتا هزارتومان از هیچ بانکی در عمرم وام نگرفته ام مبادا ربا بپردازم.
  طوری‌که وقتی برای سخنرانی به یک دانشگاه دولتی دعوت شدم و بعد در بسته‌ی هدیه‌شان دیدم «نیم‌سکه»ای هست؛ همین که به مشهد رسیدم؛ قبل از اینکه به خانه‌‌ام برسم، دادم به سه‌چهار پسربچه‌ی روزنامه فروش دور میدان تقی‌آباد مشهد و گفتم بفروشید و میان خود تقسیم کنید.

  من لیبرالم یا آنها که به‌دروغ می‌گویند لیبرال هستند یا به اشتباه آنها را لیبرال می‌نامید؟!

  «حرام‌خور» و «مال مردم‌خور» و «رانت‌خور»؛ به نظرگاه فلسفی سیاسی اشخاص کمترین ربطی ندارد. بلکه به شرافت اخلاقی شان مربوط است.

  وگرنه؛ یکی از سردسته‌های دزدان و مال‌مردم‌‌خوران یعنی «آقای محدرضا خاوری»؛ مگر چفیه بر گردن نمی‌انداخت؟! و مگر «عاشق مقام عظمای ولایت» نبود؟!

  آیا درست است که دزدبودن و مال‌مردم‌خوردن و حرامخوری او را به «مسلمان‌بودن» یا «ولایتمداربودن» (در معنای عام آن) نسبت بدهیم؟!

  لطفا نام «دست‌پرورده‌های نظام آموزشی تربیتی اخلاقی فرهنگی اجتماعی منحط سه‌دهه‌ی اخیر» را «لیبرال» نگذارید!

 6. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  این روزنامه و گردانندگانش نسبتی با روزنامه شرق “سید ضیا طباطبایی” ندارند.

 7. سعید :
  آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  سفسته نکنید احمدی نژادیون
  دیگه دوره بگم بگم هاتون تموم شده و حال وقتشه تا دیگران بگم بگم کنن و از بخور بخور هاتون بگن
  خیلی بده که آدم دکون کاسبی اش تعطیل شود
  بروید و جمع کنین کار و کاسبی تان را

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: