تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۰۵ - ۱۳:۰۰ کد مطلب 84910

پشت پرده عدم شکایت وزارت علوم از منتشر کنندگان اسامی دانشجویان بورسیه

در نامه جمعی از دانشجویان بورسیه به کمیسیون اصل ۹۰ مطرح شد: جمعی از دانشجویان بورسیه در نامه ای خطاب به رئیس کمیسیون اصل نود قانون اساسی خواستار ارجاع پرونده تخلفات وزارت علوم در پرونده سیاسی دانشجویان بورسیه با قوه قضائیه شدند. در بخشی از این نامه مطرح شده است: ” با توجه به عدم […]

در نامه جمعی از دانشجویان بورسیه به کمیسیون اصل ۹۰ مطرح شد:

جمعی از دانشجویان بورسیه در نامه ای خطاب به رئیس کمیسیون اصل نود قانون اساسی خواستار ارجاع پرونده تخلفات وزارت علوم در پرونده سیاسی دانشجویان بورسیه با قوه قضائیه شدند. در بخشی از این نامه مطرح شده است: ” با توجه به عدم شکایت وزارت علوم از منتشر کننده اسامی دانشجویان بورسیه ایا فرضیه انتشار اسامی دانشجویان بورسیه توسط مسولین وزارت علوم وادعای فرد منتشر کننده که اسامی را مسولین وزارت علوم در طبقه ۱۳ وزارت علوم به وی داده اند قوت نمی گیرد؟”

به گزارش سرویس سیاسی پایگاه ۵۹۸، جمعی از دانشجویان بورسیه در نامه ای خطاب به رئیس کمیسیون اصل نود قانون اساسی خواستار ارجاع پرونده تخلفات وزارت علوم در پرونده سیاسی دانشجویان بورسیه با قوه قضائیه شدند. در بخشی از این نامه مطرح شده است: ” با توجه به عدم شکایت وزارت علوم از منتشر کننده اسامی دانشجویان بورسیه  ایا فرضیه انتشار اسامی دانشجویان بورسیه توسط مسولین وزارت علوم وادعای فرد منتشر کننده که اسامی را مسولین وزارت علوم در طبقه ۱۳ وزارت علوم به وی داده اند قوت نمی گیرد؟”

متن این نامه که نسخه ای از آن برای پایگاه ۵۹۸ ارسال شده است در ادامه می آید.

جناب آقای پورمختار

ریاست محترم کمیسیون اصل نود قانون اساسی

با سلام

همان گونه که مستحضرید، پرونده بورسیه ها همچنان مهم ترین ماجرای سیاسی  وعقده گشایی  ستاد جنگ مستقر  در وزارت علوم است. با توجه به حجم شکایات ارسالی به دبیرخانه کمیسیون اصل نود، تقریبا برای تمام نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی محرز شده است که هنوز مشکلی از مشکلات دانشجویان مظلوم بورسیه حل نشده است. و وزارت علوم به نامه ارسالی کمیسیون اصل ۹۰ وکمیسیون آموزش ودیوان محاسبات  اعتنایی نکرده است وبه مدد حضور ” بانیان غلط ترین کارها ” در سازمان دانشجویان ،همچنان مشکلات پابرجاست.

پابرجا بودن احکام ظالمانه لغو بورس و پرداخت شهریه های ۵۰ میلیونی ، لغو بورس دارندگان  دارای حکم بورس برخلاف تصمیمات کمیسیون اصل ۹۰، دادن عدم نیاز به دانشجویان دارای جایابی،  دستورهای پنهانی برای جایابی نکردن دانشجویان بورسیه، نپذیرفتن تعهدات مربوط به استخدام از طرف وزارت علوم، همگی مشکلاتی است پابرجا باقی مانده اند.

سوال ما از شما که همیشه مدافع حقوق دانشجویان مظلوم بورسیه بوده اید این است که آیا زمان آن نرسیده است که این تخلفات و قانون شکنی های وزارت علوم به قوه قضاییه ارجاع شود؟سوال دوم ما از شما چرا کمیسیون اصل ۹۰ تاکنون در مقابل  عدم شکایت  مسولین وزارت علوم  از منتشر کننده اسامی دانشجویان بورسیه سکوت کرده است؟؟ با توجه به عدم شکایت وزارت علوم از منتشر کننده اسامی دانشجویان بورسیه  ایا فرضیه انتشار اسامی دانشجویان بورسیه توسط مسولین وزارت علوم وادعای فرد منتشر کننده که اسامی را مسولین وزارت علوم در طبقه ۱۳ وزارت علوم به وی داده اند قوت نمی گیرد؟؟؟

چرا در برابر اعمال غیر قانونی وغیر اخلاقی وزارت علوم سکوت کرده اید؟؟ آیا قرار نیست مسئولان نظارتی در عمل فتنه گران مستقر در وزارت علوم را به دست محاکم صالحه قضایی بسپارند؟ از شما انتظار داریم که این پروژه که بعید نیست سر در دامان سرویس های اطلاعاتی و محافل متولی نفوذ در ارکان نظام مقدس جمهوری اسلامی داشته باشد، را به مسئولان معزز قوه قضاییه بسپارید.

با تشکر

جمعی از دانشجویان بورسیه

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: