تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۰۵ - ۲۱:۵۶ کد مطلب 85036

نظر سناتور آمریکایی درباره گره خوردن برجام و انتخابات ایران / تغییر نحوه اجرای برجام با هدف تاثیرگذاری بر انتخابات ایران صورت می گیرد؟!

تمرکز ایالات متحده بر نفوذ بر نهادهای تصمیم ساز کشور: فارین پالیسی در مطلبی به تحلیل این سخنان پرداخت و نوشت: ”هیچکدام از این اظهارات، پاسخی به حدس و گمان باب کورکر نیست! بدین ترتیب مشخص می شود انتخابات آینده ایران -که طی آن سرنوشت اعضای انتخاب کننده ی رهبر بعدی ایران مشخص می شود- […]

تمرکز ایالات متحده بر نفوذ بر نهادهای تصمیم ساز کشور:

فارین پالیسی در مطلبی به تحلیل این سخنان پرداخت و نوشت: ”هیچکدام از این اظهارات، پاسخی به حدس و گمان باب کورکر نیست! بدین ترتیب مشخص می شود انتخابات آینده ایران -که طی آن سرنوشت اعضای انتخاب کننده ی رهبر بعدی ایران مشخص می شود- تا چه حد برای امریکا حائز اهمیت است!”

به گزارش سرویس بین الملل پایگاه ۵۹۸، به دنبال آزمایش های موشکی اخیر ایران، برخی از مقامات بلندپایه امریکایی از جمله تعدادی از سناتورهای صاحب نفوذ مجلس سنای این کشور، با عصبانیت فراوان از دولت ایالات متحده خواستند تا واکنش قاطعی در برابر این اقدام ایران نشان دهد. آنان ایران را خطرناک تر از داعش معرفی کرده و از کنگره خواستند هرچه سریع تر مجوز استفاده از نیروی نظامی علیه ایران را صادر کند. اما بی توجهی کاخ سفید به اقدامات ایران که از نقطه نظر منتقدین دولت اوباما، به معنای زیرپا نهادن توافق هسته ای است- پیام های خاصی را منتقل می کند!

باب کورکر، سناتور جمهوری خواه کنگره در گفتگو با خبرنگاران عنوان کرد: ”هرچه می گذرد بیشتر مطمئن می شوم که عدم انجام اقدام مقتضی از جانب کاخ سفید بر علیه فعالیت های موشکی ایران فقط یک دلیل دارد و آن هم تمرکز ایالات متحده بر انتخابات آتی ایران است!” شنیده ها حاکی است دولت اوباما اقدامات تنبیهی خاصی را برای ایران مدنظر گرفته است ولی فعلا خبری از آنها نیست تا سرنوشت انتخابات مشخص گردد!

توماس کانتریمن، معاون وزیر امور خارجه در امور امنیت بین الملل و منع گسترش تسلیحات هسته ای، در این راستا عنوان کرد ایالات متحده از تحریم های جدید و ابزار کنترل تجارت استراتژیک استفاده خواهد کرد تا دسترسی ایران به موشکهای بالستیک پیشرفته را محدود کند.

وی عنوان کرد: ”شاید ما نتوانیم به طور کامل جلوی آن را بگیریم اما همانطور که دیدید ما سعی خود را کردیم و تلاش هایمان [در موضوع هسته ای] به ثمر رسید و باعث شد دوستانمان در منطقه از تهدید هسته ای کمتری رنج ببرند!”

فارین پالیسی در مطلبی به تحلیل این سخنان پرداخت و نوشت: ”هیچکدام از این اظهارات، پاسخی به حدس و گمان باب کورکر نیست! بدین ترتیب مشخص می شود انتخابات آینده ایران -که طی آن سرنوشت اعضای انتخاب کننده ی رهبر بعدی ایران مشخص می شود- تا چه حد برای امریکا حائز اهمیت است!”

این نشریه سپس عنوان می کند انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز مهم است اما همه می دانند طیف هوادار روحانی، رئیس جمهور اعتدال گرای ایران، با موفقیتی! که در پرونده هسته ای به دست آورده است، اکثریت مجلس شورای اسلامی را به دست خواهد گرفت.

یک سایت خبری دیگر، با در تحلیلی عجیب و یا شاید واقعی، هاشمی رفسنجانی را در زمره ی اصلاح طلبان عنوان کرده و پیش بینی کرد اکثریت اعضای جدید مجلس خبرگان را طیف فکری نزدیک به اصلاح طلبان و دولت فعلی ایران تشکیل می دهند! سایت مذکور، حسن خمینی را دیگر نامزد مجلس خبرگان عنوان کرد که حضورش در این مجلس، دارای اهمیت فراوانی خواهد بود! همچنین در ادامه مطلب آمده است خیال روحانی از بابت مجلس شورای اسلامی و تا حدود زیادی از بابت مجلس خبرگان راحت است. اگر همه چیز به خوبی پیش برود، تمام ارکان مهم نظام ایران، در خدمت طیف اصلاح طلب و اعتدال گرا که مقابل افراطی ها قرار دارند!- قرار خواهد گرفت.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: