تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۰۶ - ۰۷:۲۱ کد مطلب 85059

گستاخی دوباره وزیرخارجه بحرین درباره ایران

وزیر امور خارجه بحرین با تکرار گستاخی درباره کشورمان ادعا کرد که اخیرا دخالت‌های مستقیم ایران در امور داخلی برخی از کشورهای عربی افزایش یافته است. به گزارش پایگاه ۵۹۸، “خالد بن احمد آل خلیفه” وزیر امور خارجه بحرین ادعا کرد: هنوز هیچ ابتکار مثبتی از سوی ایران برای پایان دادن به دخالت در امور […]

وزیر امور خارجه بحرین با تکرار گستاخی درباره کشورمان ادعا کرد که اخیرا دخالت‌های مستقیم ایران در امور داخلی برخی از کشورهای عربی افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، “خالد بن احمد آل خلیفه” وزیر امور خارجه بحرین ادعا کرد: هنوز هیچ ابتکار مثبتی از سوی ایران برای پایان دادن به دخالت در امور داخلی بحرین ندیده ایم؛ ما ازهرگونه ابتکاری در این باره استقبال می کنیم.

پایگاه مرآه البحرین به نقل از وزیرخارجه بحرین گزارش کرد: اقدام های ایران نه تنها باعث افزایش ثبات در منطقه نخواهد شد، بلکه بر بحران های آن خواهد افزود.

خالد آل خلیفه در گفتگو با روزنامه عربستانی “الشرق الاوسط” گفت: ایران علاوه بر دخالت در امور داخلی بحرین، در امور داخلی کویت، عراق، سوریه، یمن و منطقه شرقی عربستان سعودی دخالت می‌کند. اما درمرحله کنونی، دخالت‌های مستقیم تهران در امور داخلی برخی کشورهای عربی افزایش یافته است که هدف از این دخالت‌ها بر هم زدن امنیت و آرامش این کشورها و ایجاد فتنه و فرقه گرایی بین شهروندان آنها است.

وی همچنین ادعا کرد: فعالیت‌های ایران در منطقه متعدد است که از آن جمله می توان به ایجاد هسته‌های مسلح و شبکه‌های جاسوسی در کویت مانند “تیم العبدلی” یا درآموزش و حمایت مالی از عناصری در بحرین برای اجرای انفجارها مانند انفجار “ستره” اشاره کرد.

رژیم آل خلیفه در بحرین از زمان آغاز انقلاب مردم این کشور علیه خاندان حاکم در ۱۴ فوریه ۲۰۱۱ تاکنون از هیچ تلاشی برای سرکوب انقلاب مردمی دریغ نکرده و شمار زیادی از معترضان را به شهادت رسانده است. هم اکنون ده‌ها تن از رهبران انقلاب بحرین از جمله شیخ علی سلمان، دبیرکل جنبش الوفاق در زندان‌های رژیم آل خلیفه به سر می‌برند.

مقام های منامه همچنین درشرایطی از دخالت ایران درامور داخلی آن کشور سخن می گویند که طی چهارسال گذشته بخشی از نیروهای نظامی عربستان برای کمک به آل خلیفه درسرکوب قیام مسالمت آمیز مردم بحرین به این کشور تجاوز کرده و همچنان در آن مستقر هستند.

مردم بحرین برخی جنایت ها از جمله تخریب دهها مسجد در این کشور را به نیروهای نظامی عربستان نسبت می دهند.

این مطلب مربوط به سایر رسانه ها بوده و انتشار آن به معنای تایید یا رد آن نیست.

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: